7 Základy vítězné marketingové strategie Instagramu

Uvažujete o použití Instagramu jako součásti vaší marketingové strategie? Zde je základ pro úspěch s Instagramem.


Instagramové marketingové strategie

Je těžké ignorovat vliv Instagramu v dnešním marketingovém světě. S miliony lidí, kteří používají Instagram každý den, je to jedna z nejlepších platforem pro předvádění vašich produktů. Jako Facebook se po síti nejvíc angažujete, nechcete nechat ujít velké marketingové okno, které by Instagram mohl otevřít vaší firmě.

Abyste mohli Instagram efektivně využívat ve svůj prospěch, musíte mít plán. Plán, který vám umožní měřítko výšek Instagramového marketingu. Níže uvádíme základní tipy pro úspěšnou marketingovou strategii Instagramu:

1. Začněte se základy

Chcete-li zahájit vítěznou marketingovou strategii Instagramu, měli byste začít se základy. Po vytvoření účtu vytvořte kreativní a atraktivní bio. Bio by mělo obsahovat vaše jméno a to, co děláte.

Instagramový snímek kreativní bioVáš Instagram bio by měl mít jasno v tom, co děláte, a mluvit s vaší nika

Nejdůležitější věcí však musí být vaše výklenek. Porozumění výklenku vám pomůže zjistit, kteří sledující vás zajímají a jak přizpůsobit svůj obsah tak, aby přilákal vaše cílové publikum.

Při vývoji účtu nezapomeňte zůstat ve svém výklenku. Je to jediná věc, která vás odlišuje od konkurence. Udělejte si rutinu, abyste pravidelně zveřejňovali vysoce kvalitní obsah, a přitom pomocí příslušných hashtagů.

Když jsem se dostal do marketingového prostoru Instagramu, slyšel jsem se dozvědět o nástrojích obchodu. Bylo toho hodně, co se dozvědělo o rostoucím počtu následovníků, oslovení zavedených hráčů a kurátorském obsahu pro mé publikum. Kdybych se nedozvěděl o základech tohoto prostoru, nebylo by pro mě snadné procházet se v marketingovém prostoru Instagramu. Měl jsem nějaké počáteční zkušenosti v marketingu sociálních médií, ale ne s Instagramem jako platformou. Pokud máte v úmyslu marketing na Instagramu, aniž byste věděli, jaké jsou základní tipy a triky, můžete se nedotknout.

2. Pochopte své publikum

Než se pustíte do marketingové strategie Instagramu, musíte zjistit čísla a hodnoty vaší cílové skupiny, které používají Instagram. Pokud pro vás bude marketingová strategie a aplikace obecně fungovat, musí vás čísla velmi upřednostňovat.

Pochopte své publikum na InstagramuAnalýza cílového publika (pohlaví, věk, země)

Porozumění vašemu publiku pomáhá při správě obsahu. Pokud vaše publikum sestává z mladých lidí, váš obsah bude využívat hlavně vizuální prvky (i když existují výjimky v závislosti na výklenku!). Publikum ovlivňuje prezentaci obsahu, a proto je nezbytné pro vítěznou marketingovou strategii.

Znalost publika je nezbytná pro vaše kampaně a viditelnost. Při provádění kampaně je snazší, když je cílové publikum známo spíše než obecné publikum. Pomáhá vám poznat správné hashtagy, které můžete použít k oslovení publika.

3. Oslovte ostatní Instagrammery

Stejně jako ve vnějším světě funguje vztahy s lidmi se stejnými zájmy ve prospěch obou. Po připojení k Instagramu věnujte čas reakcím na vizuální efekty od ostatních Instagrammerů pracujících na stejném výklenku jako vy.

Tato partnerství často vedou k novým následovníkům nebo k učení věci nebo dvou od ostatních. Neměl by se omezovat na menší účty, ale měl by se vztahovat také na větší účty, které mají více zobrazení, mnoho sledujících a vyšší úroveň interakce než vaše..

Pro začátečníky je těžké si toho všimnout u velkých účtů na Instagramu. Pomocí několika hacků však můžete pomocí následujících tipů lépe vidět, nebo si dokonce vybudovat trvalý vztah s velkým účtem na Instagramu. Při jednání s větším účtem Instagram:

 • Nelíbí se vám jen jeden obrázek – na jakémkoli velkém účtu Instagramu lidé vždy mají rádi fotografie. Páčením jedné fotografie by vás vlastníci nijak nezviděli. Líbí se vám však více fotografií, díky kterým budete jedineční od všech lidí, kteří mají rádi nejnovější fotografii.
 • Komentovat spíše než jako – mít rád svůj příspěvek znamená, že se vám to líbilo, ale komentář znamená, že jste udělali víc, než jen to, co se vám líbí. Vždy si udělejte čas na komentář k příspěvkům na důležitějších účtech Instagramu.
 • Přizpůsobte si své komentáře – vyhněte se komentářům, které znějí obecně, nebo které by se daly zaměnit za roboty. Upřesněte své připomínky s tím, co si o příspěvku myslíte. Funguje to.
 • Zeptejte se na otázky – komentář k příspěvku je velmi vhodný, ale kladení otázek je klíčovým začátkem konverzace. Většina lidí se ráda zeptá na svou práci a rádi odpoví, zejména pokud kompliment předchází otázce.

Zde můžete chtít mít předem připravené dobré e-mailové zprávy / komentáře, takže zvažte některé z nich nejlepší psací společnosti dostupný online.

4. Využijte vlivy

Využijte Instagram InfluencersProzkoumejte vlivníky ve vaší zemi a spojte se s nimi

Jak název napovídá, ovlivňovatelé jsou lidé s a značný následovník, který může houpat názor velkého počtu lidí. Většinou se jedná o tvůrce trendů, jejichž názory jsou na Instagramu oceňovány.

Pokud sdílíte stejná témata a projevujete svou hodnotu, možná vás budou zajímat a podporovat vás tím, že vám poskytnou expozici. Ostatní vlivní pracovníci však mohou vyžadovat, abyste zaplatili za to, aby propagovali váš obsah.

Při zapojování vlivných osob však ujistěte se, že podstatnější část jejich sledování sestává z vaší cílové skupiny.

Podle mých zkušeností může spolupráce s ovlivňovateli pomoci doplnit vaše marketingové úsilí. Zejména, když jsem začal s kurátorem obsahu a sdílením obsahu na Instagramu se svým publikem, uvědomil jsem si, že nedosahuji svého publika, jak jsem chtěl. Pokrytí bylo dílčí. Abych zajistil, že se obsah dostane na vhodné publikum ve správné formě, musel jsem spolupracovat s týmem ovlivňovatelů. Sdílení obsahu bylo snazší s ovlivňovateli. Hashtagy by oslovily více diváků. Byly vedeny rozhovory vytvořené v důsledku zvýšeného sdílení obsahu jako přímý výsledek práce s ovlivňovateli. Abychom ještě více zdůraznili důležitost těchto vlivných osob, bylo snazší vytvořit a udržet značku. Sbližování obsahu sdíleného ovlivňovateli byly mé účty a mé příspěvky, což mi umožnilo vytvářet témata a značky, které by jedinečně odlišovaly mou práci. Instagram má vysoké využití v prostoru sociálních médií. V určitém okamžiku si nakonec uvědomíte, že se nemůžete dostat ke svému publiku komplexně, aniž byste vynakládali úsilí ovlivňovatelů.

5. Označte svůj obsah

Instagram nepodporuje přidávání živých odkazů na vaše příspěvky. Jedná se o vizuálně orientovaný web, který podporuje pouze obrázky a videa. Proto při zveřejňování obsahu zajistěte, aby byl značně označen, aby vaše marketingová strategie byla efektivní a efektivní.

Použití motivů barev a písem bude vysoce efektivní při označování obsahu. U každého obsahu zveřejňujete vždy obsah, který jej identifikuje jako váš produkt. Tímto způsobem lze pokaždé, když je váš obsah viditelný na Instagramu, snadno propojen s vámi bez použití živých odkazů.

6. Používejte značky hashtag

Váš profil je sám o sobě neefektivní, ale použití hashtagů vás zviditelní. Použití hashtagů je pro vás výhodné, když se spojíte s jinými Instagrammery pomocí stejného hashtagu. Pomáhá vám komunikovat s Instagrammers, kteří použili stejný hashtag před spuštěním vašeho účtu.

Použití hashtagů v InstagramuPoužívání oblíbených hashtagů pomůže vašemu publiku oslovit vás

S použitím hashtagů však musíte být opatrní, abyste se vyhnuli přeplněným hashtagům. Vyhněte se použití obecných hashtagů, které budou mít váš příspěvek v bazénu s milionem dalších. Můžete také vyhledat hashtagy, které s vaší nika fungují správně.

Nestačí identifikovat správný hashtag, který pracuje s vaší výklenkem. Kliknutím na značky hashtag zjistíte, zda se váš obsah rýmuje s tím, co je tam zveřejněno. Pokud se váš obsah hodí, použijte hashtag, protože je pravděpodobné, že oslovíte velké množství lidí, které sdílíte ve stejných zájmech. Použití hashtagů není nijak omezeno, takže je používejte ve svůj prospěch!

Příspěvky samy o sobě nemohou oslovit publikum komplexně. Zkoušel jsem to v mých raných Instagramových marketingových dnech a bylo docela náročné oslovit publikum. Rozhodl jsem se pustit se do strategie, která mě přiměla pracovat výhradně s hashtagy. Hashtagy pomáhají značkovému obsahu nějakým způsobem, kromě jejich primární funkce, díky níž se obsah stává virovým. Marketing je především o zajištění toho, aby se obsah dostal k co největšímu počtu lidí, aby se zajistilo generování více potenciálních zákazníků a konverze. Hashtagy byly a stále jsou důležitým nástrojem v sadě nástrojů pro obchodníky Instagramu.

7. Vytvořte strategii obsahu

A marketingová strategie bez obsahové strategie je nepraktické. Jakákoli sociální média a obsah existují v symbiotickém vztahu; oba na sobě závisí existencí. Vytvoření obsahové strategie zahrnuje rozhodnutí o typu obsahu, který chcete sdílet, o čase zveřejnění a frekvenci zveřejnění.

Typ sdíleného obsahu závisí na formě a kontextu. Formulář je způsob, jakým chcete sdílet svůj obsah. Dáváte přednost textům, obrázkům nebo videům? Na druhé straně je to kontext, jak je váš obsah přizpůsoben tak, aby se vešel do hlasu vaší společnosti.

Doba zveřejnění závisí na mnoha faktorech. Vždy byste se měli snažit publikovat příspěvky v době, kdy je to pro vaše cílové publikum nejvhodnější. Četnost účtování by měla být pravidelná. Většina lidí ruší účty, které nemají definovanou frekvenci účtování. Nechcete zklamat své publikum nepravidelným zveřejněním příspěvků, že? Přijměte pravidelný a častý vzorec účtování.

Pokud jde o marketing na Instagramu, neměl jsem propracovanou obsahovou strategii. Měl jsem jen promyšlenou marketingovou strategii. Nakonec jsem musel přijít s obsahovou strategií, která by mi umožňovala výlučně vytvářet obsah – fotografie a videa, která byla v synchronizaci s publikem, stejně jako moje marketingová strategie. Pokud nevyvážíte rovnováhu mezi marketingem a tvorbou obsahu, bude tato nerovnováha krvácet do vaší práce a bude patrná ve vašich výsledcích. Za tímto účelem jsem podnikl nezbytné kroky, abych zajistil, že obsah je v souladu s preferencemi publika a také s produktem, který jsem uváděl na trh. Výsledky byly přijatelné a splnily očekávání.

Na závěr, mít vítězná marketingová strategie Instagramu je založeno na malých i významnějších složitostech. Instagram patří v současné době mezi nejlepší platformy sociálních médií. Dobře promyšlená marketingová strategie povede k úspěchu dlouhou cestou.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map