6 Osvědčené způsoby, jak zvýšit své příjmy jako spisovatel na volné noze

Zajímá vás, jak vydělávají příjemci s nejvyšším příjmem? Naučte se, jak vydělat peníze na psaní online pomocí těchto 6 strategií, které úspěšní autoři používají k růstu své volné kariéry.


Vydělávejte peníze online

Prudké zvuky vašeho poplachu vás odvádějí od pokojných snů. Přehodili jste paži a potřetí jste stiskli tlačítko pro odložení. S dlouhým, bolestným zasténáním si konečně uvědomíte, že je čas vstát. Alespoň je pátek, ujišťujete se. Až budeš dnes po všem, budeš mít víkend na záchranu svého zdravého rozumu. To je samozřejmě do té doby, než v pondělí pokračuje tedium a dřina.

Kdysi jste snili o tom, že budete žít podle svých vlastních podmínek a užíváte si vyhlášené svobody být „válečníkem na laptop“. Ale co se stalo s těmito cíli? Co vás odradilo od sledování kočovného životního stylu spisovatele na volné noze? Možná vás otravný hlas ve vaší hlavě přesvědčil, že psaní na volné noze se nikdy nemůže proměnit v udržitelnou kariéru. Místo toho jste si vybrali falešné pohodlí a bezpečnost firemní práce, rozhodnutí, které vás každé ráno trápí, váš alarm zmizí.

Zde je to, co vás může překvapit: psaní na volné noze může být nejen lukrativním úsilím; to může potenciálně čisté vám mnohem větší příjem, než jaké může jakékoli zaměstnání 9-5 kdy doufat. Se zaměřením, vytrvalostí a jasnou strategií je život hojného spisovatele jistě proveditelný. Tento článek vám ukáže, jak se to dělá.

6 způsobů, jak vydělat více peněz jako spisovatel na volné noze

Jako spisovatel je na volné noze spousta peněz. Ať už se na to zaměřujeme jako na vedlejší ruch nebo se záměrem jít na plný úvazek, zde je šest základních strategií, které vám mohou pomoci zvládnout vyšší sazby a zajistit více práce jako profesionální spisovatelé k pronájmu.

1. Rozvíjejte své dovednosti psaní

První krok k tomu, abyste se stali dobře placeným nezávislým spisovatelem, začíná rozvíjením dovedností a znalostí nezbytných k tomu, aby vaši klienti dostali výsledky, které potřebují.

Nejste si jisti, na jaké dovednosti se zaměřit? Začněte svou vášní. Co již trávíte zkoumáním dní? Na co jste odborník a mohli byste tyto znalosti snadno sdílet s publikem?

Je mnohem snazší stát se autoritou, pokud jste zamilovaní do toho, o čem píšete. To vám samozřejmě pomůže produkovat lepší práci, ale je to opravdu jen polovina rovnice. Chcete-li skutečně vyniknout jako slovotvorba vydělávající peníze, musí vámi vybraná vášeň také splňovat tyto dva požadavky:

 1. Vaše psaní řeší potřebu trhu. Existuje prázdnota, kterou vaše znalosti a hlas mohou zaplnit? Je dost lidí, kteří hledají řešení nebo radu, která v současné době zůstává nepolapitelná?
 2. Vaše psaní poskytuje hodnotu. Jakmile zjistíte potřebu na trhu, nabízí nabízené řešení řešení, za které jsou lidé ochotni zaplatit peníze?

Jednoduše řečeno: Buďte chybějícím spojením s problémem, který je natolik bolestivý, aby lidé mohli vydělat peníze na řešení.

Získejte konkrétní

Nikdo nezasahuje zlato jako generál – bohatství je ve výklencích. Rozhodnout se prostě být „spisovatelem“ je příliš neurčitý nápad; místo toho přemýšlejte o tom, jaký typ spisovatele chcete být a jaké odvětví budete primárně sloužit.

I když je to určitě plus, pokud již máte písemnou zkušenost, zvažte, jak můžete svůj talent uplatnit tak, aby jej klienti považovali za cennou investici. Reprezentativní próza a působivá slovní zásoba by vás mohla učinit lepším romanopiscem, ale neznamenají nic, pokud se nepřekládají v jednu absolutnost: zisky.

Společnosti platí vysoký dolar za spisovatele, kteří mohou přinést tržby. Například copywritery zaměřené na konverzi pomáhají podnikům převádět jejich hodnotu na spotřebitele působivým způsobem, který podporuje činnost (jmenovitě nákup). Představte si, jak hodnotné se těmto klientům budete zdát, pokud jste odborníkem na jejich výklenek, umíte mluvit se svým publikem a dokážete přesvědčivě psát s vyladěným zněním.

KEY TAKEAWAY: Pokud se můžete zaměřit na to, co máte rádi, v konkrétní oblasti s velkým problémem a poskytovat službu, za kterou lidé zaplatí peníze – pak budete mít velmi plodnou kariéru jako spisovatel na volné noze..

2. Sestavte své portfolio

Je to jedna věc, mluvit mluvit; je to další, kdo jde pěšky. Než budete moci očekávat, že budete ovládat vysoké sazby, musíte se nejprve prokázat jako zkušený spisovatel. Jediným spolehlivým způsobem, jak toho dosáhnout, je nechat svou práci mluvit za sebe.

Budování působivého portfolia je jednou z nejvýznamnějších překážek, které začínající spisovatel překoná. I když je to trochu úlovek 22, když začínáte – abyste se dostali do práce, musíte nejprve udělat práci – to neznamená, že nemůžete najít kreativní cesty z této díry.

Vzorky zdarma

Pokud se snažíte najít příležitost, pak je možná čas si ji sami vytvořit. Je to svědění psát články o osobních financích? Nečekejte, až vás někdo najme, aby to udělal; napište ukázku a publikujte ji na vlastní pěst. Doufáte, že budete spisovatelem prodejních dopisů na vyžádání? Stejně jako většina dovedností, i přes praxi můžete dosáhnout profesionální úrovně. Naplnění svého raného portfolia vlastní prací je skvělý způsob, jak ostatním – a hlavně sami sobě – ​​dokázat, že máte chops, aby mohli psát konkurenceschopně.

Dalším způsobem, jak získat praxi, je nabízet své služby klientům zdarma. Přestože se nedoporučuje pracovat nezaplaceno po prvním nebo druhém koncertu, má tento přístup několik výhod: získáte zkušenosti při současném získání expozice a vaše počáteční „zkušební běh“ s klientem může pravděpodobně vést k dlouhodobému placení pracovat, pokud jsou s výsledkem spokojeni. Jen buďte opatrní, abyste nepodceňovali svou hodnotu tím, že zůstanete v nezaplaceném uspořádání déle, než je nutné.

Doporučení & Posudky

Posledním kusem knockoutového portfolia je vaše zkušební sekce. Rave recenze a doporučení jsou konečnou měnou; pokud dokážete, že jste zboží dodali ostatním, bude vaše další zaměstnání podstatně snazší přistát. Elegantní portfolio a dlouhý životopis jsou hezké, ale všem potenciálním klientům se opravdu záleží Výsledek. Dokažte, že je můžete získat, a už nikdy nebudete jíst Ramen k večeři.

3. Hostovací blog pro vysoce profilové weby

Vydělávejte peníze psaní online prostřednictvím blogů hosta

Hostující blogování je další skvělý způsob, jak získat expozici, přidat do svého portfolia a vybudovat publikum. Někdy stránky s vysokým profilem, pro které píšete, dokonce nabízejí skromnou kompenzaci za vaše psaní – i když to může obvykle omezit kolem 100 $. S ohledem na čas a energii potřebnou k výrobě kvalitního kusu a zároveň dodržujete přísné redakční pokyny uvedené v publikaci, můžete se rychle odradit od vydělávání seriózních peněz prostřednictvím blogů hosta.

Mnozí autoři poněkud kontra intuitivně vydělávají velké peníze za zveřejnění své práce na vysoce profilových webech, ale často nedostávají desetník ze samotných webů. Jak tedy vydělávají peníze? Jsou tito autoři nějak podvádí systém? Samozřejmě že ne! Vydělávají peníze z něčeho, co se nazývá zpětné odkazy.

Zpětné odkazy

SEO je zlatá horečka moderní doby. Vysoké hodnocení v algoritmech vyhledávače je obvykle primárním cílem každého ziskového webu – a zpětné odkazy jsou jedním z top 3 faktory Google tyto žebříčky používá. To je z tohoto důvodu, že mnoho podniků je ochotných platit autory vysokou prémii za jejich budování zpětného odkazu, než přímo psát jim blogový příspěvek.

Zpětný odkaz je, když web odkazuje na relevantní článek, který existuje na jiném webu. Čím vyšší je webová stránka, tím větší je podpora v SEO, na kterou bude odkazovaná webová stránka získávat. Takže pokud chiropraktik chce zvýšit návštěvnost webu na webových stránkách své praxe, bude přímý odkaz na něj z článku New York Times o chiropraktikech jako dárek zaslaný z nebe. Takový náhodný zápas, jako je tento, je možná trochu fantastický; ve skutečnosti to bude vyžadovat určitou práci a odhodlání, aby se autor i podnik spojili za vzájemných podmínek.

Pro spisovatele může být nalezení správných podniků, které potřebují zpětné odkazy, časově náročný proces, který často zahrnuje dny přímého dosahu a studených e-mailů. I když je to jeden přístup, který autoři používají, existuje také mnohem jednodušší metoda pro autory, jak se spojit s relevantními webovými stránkami, které potřebují zpětné odkazy – a stane se, že obě strany budou mít stejnou výhodu.

Spisovatelé na volné noze, kteří jsou schopni přispívat k návštěvním článkům na kvalitních webech, mohou pomocí svých písemných dovedností vytvářet zpětné odkazy pro podniky, v některých případech až 1000 $ za vytvoření jediného odkazu..

Klikněte na Tweet

Použití pracovní platformy pro vytváření odkazů, jako je Propojitelný umožňuje autorům specializovaných blogů spojit se s příslušnými podniky, které aktivně hledají zpětné odkazy na své stránky, a vydělávat si na nich velkou odměnu. Můžete například vydělat kdekoli od 200 do 1000 USD za vytvoření jediného odkazu. Úlovek spočívá v tom, že musíte získat vlastní příležitosti pro blogování hostů na kvalitních webech. Jakmile však propojíte několik podobných uspořádání u odkazů, které byste do svého článku normálně zahrnuli, snadno zjistíte, jak může být prodej zpětných odkazů pro autory na volné noze velmi lukrativním procesem! Krása této zakázky spočívá v tom, že podnikání získá hodnotné posílení SEO a vy získáte fantastické příjmy – plus příležitost vybudovat své portfolio a dále si vybudovat svou autoritu jako spisovatele. Je to bez přemýšlení!

4. Vytvořte si svůj vlastní web nebo blog

Nemá samozřejmě smysl mít portfolio, pokud někde neexistuje! Vlastní web je nezbytným obchodním nástrojem pro všechny nezávislé pracovníky, zejména pro spisovatele. To je víc než jen vaše volací karta; je to platforma pro vaše myšlenky, hlas a kreativitu, která slouží globálnímu publiku.

I v případě, že vám chybí technické dovednosti, je přístup na váš web kutilství naštěstí v těchto dnech naštěstí docela jednoduchý proces. Tvůrci webových stránek jsou neocenitelným nástrojem k rychlému nastavení webových stránek; Pokud potřebujete pomoc při rozhodování, která z nich je pro vás nejlepší, přečtěte si náš článek zde.

Jednoduše řečeno, mít svůj vlastní web je neocenitelnou součástí vašeho online obchodu. Bez jednoho z vás bude nemožné zjistit vaši důvěryhodnost nebo usnadnit potenciálním klientům, aby vás našli. Avšak to, že máte web, neznamená, že přinese zaručený příjem, což nás přivádí k dalšímu tématu:

5. Zpeněžit svůj web

Nyní, když jste nastavili svůj web, nepodceňujte jeho potenciál vydělávat peníze jako celek sám o sobě. Vybudování populárního, nika blogu s vynikajícími články je opravdu jen polovina bitvy; vaším dalším krokem při vytváření výnosného webu je zjistit, co můžete prostřednictvím něj prodat.

Partnerský marketing

Affiliate marketing v zásadě představuje vaše čtenáře k produktu nebo službě, používá vaše dary jako spisovatel k tomu, aby jej vytvořil jako něco neodolatelného, ​​a poté vydělává zisk, jakmile jej čtenáři skutečně zakoupí. Existuje spousta přidružených programů – nejoblíbenější bytost Amazonka—A potenciál vydělávat dobré peníze z praxe je prakticky neomezený.

Je zřejmé, že čím větší je provoz vašeho webu denně, tím větší jsou potenciální znaky dolaru, které uvidíte. Budování takové velké přenosové rychlosti si samozřejmě vyžádá čas – ale nejdůležitější věcí, na kterou se nyní musíte soustředit, je poskytnout vašemu publiku čestnou a cennou pomoc..

Vytlačujte pouze produkty, kterým skutečně věříte a které jste v ideálním případě použili sami. Nejprve posoudit, zda produkt skutečně slouží vašemu výklenku a poskytuje něco hodnotného. Pokud se celá věc cítí i nejmenšího nuceného, ​​vaše publikum to vyčichne a okamžitě se vypne. Proto affiliate odkazy, které se organicky spojují nebo podporují vaše vlastní služby, budou obecně mít největší šanci vzlétnout.

Chcete-li začít s affiliate marketingem, vymyslete si produkt, který vás zajímá, a poté spusťte vyhledávání Google, abyste zjistili, zda tento produkt nabízí affiliate program nebo zda je součástí přidružená síť. Když najdete dobrý zápas, proveďte trochu průzkumu, abyste viděli, jak fungují jeho provize. Jakmile se stanete přidruženým partnerem, využijte své schopnosti jako přesvědčivý spisovatel, aby představil produkt vašemu publiku poutavým, konverzačním způsobem.

PROFESIONÁLNÍ TIP: Pamatujte, že lidé jsou vždy po výsledcích transformovaného stavu. Pokud si můžete v hlavě namalovat živý obraz toho, jak báječné budou jejich životy po získání určitého produktu nebo služby, pak dychtivě vysypou hotovost, aby se tento transformovaný stav stal skutečností.

Digitální produkty

Pokud se vám daří dobře prodávat výrobky ostatních, představte si, kolik peněz byste mohli vydělat prodejem svých vlastních!

Ebooks, online kurzy, a další zdroje ke stažení může vydělat důvtipnému nezávislému spisovateli nějaký velmi statný pasivní příjem, s průmyslem E-Learning na cestě k překročení 300 miliard dolarů. Takže byste měli prostě hodit cokoli dohromady a hodit to na svůj web, doufat v to nejlepší? Nebo existuje systém, který můžete sledovat a který vám pomůže dosáhnout lepších výsledků? I když to není přesná věda, po několika letech intenzivního podnikatelského výzkumu jsem zjistil, že skutečně existuje optimální sled akcí, které vedou k lepším převodům. Tato posloupnost je následující:

Vytvořte ebook

Zde se nemusíte nutně stát nejprodávanějším autorem knihy Kindle. Přemýšlejte o tom spíše jako o rozšířeném článku o blogu – maximálně 10 000 slov -, který se scvrkává jeden téma do snadno stravitelného obsahu, který poskytuje hodnotu. Vyberte si předmět, který vám může nabídnout jedinečný a odborný pohled, a poté naučte něco užitečného pro vaše publikum, které odpovídá vaší specializované službě.

Cílem není vydělávat peníze prodejem této knihy; místo toho je získat expozici a vytvořit následující. Chcete se podívat na cenu – nabídněte ji tedy zdarma a odkazujte na její stránku ke stažení na všech platformách webu a sociálních médií. Důvod, proč to rozdáváte, nemá nic společného s dalším krokem:

Vytvořte seznam e-mailů

Aby někdo mohl stáhnout vaši e-knihu, musí uvést svou e-mailovou adresu. Proč? Sběr e-mailů je jednou z nejsilnějších akcí, kterou může podnik podniknout, zejména pro spisovatele.

Toto je vaše příležitost mluvit přímo se svým publikem a navázat spojení. Studie ukazují, že dosah e-mailu je téměř dvakrát tak efektivní jako příspěvky sociálních médií při získávání a udržování. E-mail je platforma, které lidé věnují pravidelnou pozornost, takže si budete chtít vytvořit seznam odběratelů co nejdříve ve své firmě. Až přijde čas uvést na trh nový produkt nebo službu na webu, vaši věrní odběratelé e-mailů budou bezpochyby odpovídat za velkou většinu svých prodejů.

Poskytněte svým odběratelům hodnotu

Lidé, kteří zůstanou na vašem seznamu e-mailů, jsou skutečnými fanoušky toho, co musíte říci, takže se nemusíte pravidelně obávat mluvení. Poskytování konzistentních rad a znalostí vede dlouhou cestu k nastolení důvěry a důvěryhodnosti. Trochu každý den a brzy budete mít legii super fanoušků.

Ne každý e-mail musí být prodejním hřištěm nebo štětcem, abyste mohli investovat do svých služeb. Pokud vaše zpráva pochází z opravdového místa pomoci, vaše publikum rozpozná a ocení cit. Je to opravdu o výsadbě semen. Po péči a péči o mladé sazenice nakonec přijde čas na sklizeň plodiny.

Pitch Them Your Online Course

Nyní má námahu svůj výnos. Je na čase zavést velké položky na lístky: online kurzy, které mohou prodat za 4 až 5 osob pop.

Pro nejoddanější čtenáře, kteří zžírají každý sbor rad, které jste sdíleli až do tohoto bodu, bude mnoho dychtivých a ochotných platit vysoké dolary, aby pokračovali ve výcviku s někým, komu věří.

Podrobnosti o vytvoření úspěšného online kurzu jsou nad rámec tohoto článku, ale zatím mějte na paměti: cena, kterou lidé zaplatí za kurz, je v přímém vztahu k hodnota poskytuje je, ne nutně výrobní hodnoty. Váš první online kurz nemusí být dokonalý. Také nemusíte být největším copywriterem vstupní stránky na světě; záleží jen na tom, že můžete někoho naučit, jak si vytvořit vlastní úspěšnou vstupní stránku, a za výsledky šťastně zaplatí nejvyšší dolar.

A co reklamy??

Nakonec bychom měli krátce hovořit o spoléhání se na příjmy z reklamy jako na životaschopný způsob, jak vydělat na vašem webu více peněz. Zatímco Mohl bych být zaujatý v mém nechuti k reklamám jako náhradě smysluplného obsahu je skutečností, že spotřebitelé jsou čím dál více obtěžováni nepříjemnou taktikou špatná reklama.

I když mohou být bannerové reklamy také neviditelné, existuje ještě přesvědčivější důvod, proč pravděpodobně nestojí za váš čas: jednoduše na ně nezajistíte dostatek peněz. Pokud nenasáhnete stovky tisíc zhlédnutí denně, realisticky budete hrabat jen zlomky dolaru z příjmů z reklamy. Ve srovnání s tím, co lze dosáhnout prostřednictvím věcí, jako je affiliate marketing, udělejte světu laskavost a ukousejte reklamy.

6. Najděte písemné práce na nezávislých platformách

Někteří profesionální spisovatelé se mohou posmívat myšlence projít nezávislou platformou pro kvalitní práci. Jejich argument je, že většina klientů, kteří jsou tam, jsou lovci výhod, kteří hledají pouze nejnižší uchazeče – a v jednom ohledu jsou jejich předpoklady bohužel správné. Jakýkoli spisovatel na volné noze, který doufá, že zvýší své příjmy, by však měl zvážit způsoby, jak mohou na těchto platformách vydělávat dobré peníze, jakmile pochopí, jak systém používat ve svůj prospěch.

Pojďme se podívat na nejoblíbenější platformu tam, Upwork. Hledá drtivá většina pracovních pozic spodní část barelů? Ano. Může to být odrazující od hledání písemných prací, když vidíte, že klienti žádají zlato, ale ochotni platit pouze za špínu? To se vsaď. Tak proč dokonce považovat Upwork za životaschopný podnik na vydělávání peněz? Protože skrývá ve stínu, existuje malé procento hodných klientů, kteří jsou ochotni zaplatit hodinovou sazbu vašich snů. Chcete-li získat tyto ceněné klienty, musíte je nalákat jako včely na med.

Přestože já osobně na Upwork moc nezajímám, přesto jsem si na platformě vydělal solidní 5místný příjem od klientů. Je zajímavé, že méně než 10% těchto peněz pocházelo z pracovních míst, na která jsem se přímo přihlásil; spíš mě hledali klienti. Věřte tomu nebo ne, mnoho prémiových klientů aktivně vyhledává kandidáty, kteří dobře odpovídají jejich potřebám, nebo zaplatí Upwork poplatek, aby pro ně našli tyto volné noze. Jak tedy zajistit, že se při hledání objeví? Je to všechno o vašem profilu.

Jsem ohromen mnoha profily spisovatelů, které vidím na Upwork. Tito nezávislí cestující pokračují a pokračují ve svých osobních cestách, když se stanou spisovateli nebo proč milují psaní natolik, že často zapomínají mluvit o tom nejdůležitějším: o klientovi. Nezapomeňte, že to, na čem se klienti nejvíce zajímají, jsou výsledky. Když potenciální klient přečte váš profil, musí okamžitě a jasně pochopit, jak můžete uspokojit jeho potřeby a jak výsledky, které získáte, vytvoří vysoce žádoucí transformovaný stav..

Vytvoření dokonalého profilu zahrnuje mnoho stejných strategií, které jsme popsali výše. Zde je návod, jak je můžete použít k přilákání skvělých klientů na Upwork:

 • Generalists jsou ti, kteří uvíznou v low-platit koncerty. Chcete-li zasáhnout správného nervu s vysněným klientem, musíte zúžit své služby na konkrétní nabídku ve výklenku.
 • Sekce „Dovednosti“ by měla obsahovat seznam důležitých klíčových slov, která spojují vaši vášeň s potřebou trhu, za kterou jsou lidé ochotni zaplatit.
 • Použijte svůj titulek k slibování výsledků. Neztrácejte tento prostor obecným pracovním názvem; řekněte klientům přesně to, co pro ně můžete udělat, v přesně formulované, aktivní větě.

Nakonec mi dovolte znovu zdůraznit, že je opravdu možné vydělat dobré peníze z nabízení webů, jako je Upwork. Nepokládejte se za nedostatek myšlení, které sužuje mnoho nezávislých osob. Nastavte vysoké sazby a nebojte se jich držet. Práce pro lakomého klienta může negativně ovlivnit nejen váš příjem; může to zakysat pýchu, kterou máš pro svůj talent, což pro spisovatele nikdy není dobrým místem.

Závěr

Každý, kdo věří, že psaní na volné noze nemůže platit účty, prostě nevěnoval pozornost nedávným změnám v tomto odvětví. Příležitost vydělat nejen přiměřený příjem, ale bohatství nebylo pro rozhodného spisovatele nikdy tak dostupné. Ať už chcete ponořit své prsty do světa na volné noze, nebo jste připraveni se ponořit a ukončit svou každodenní práci, doufáme, že tento článek vám dá jasnost a sebevědomí, abyste převzali kontrolu nad svou kariérou psaní a usilovali o velké zisk.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map