6 důvodů, proč zvážit diskusní fórum pro váš web

Hledáte silnější spojení s publikem? Zjistěte, proč se diskusní fóra dostávají do světa elektronického obchodování.

Proč zvážit diskusní fórum pro váš web

Interakce se zákazníky online je pro vaše podnikání v oblasti elektronického obchodu nutností. Díky sociálním médiím, bez ohledu na to, jak velká je značka, mohou společnosti komunikovat a hovořit se svými zákazníky. Domnívám se však, že platformy sociálních médií mohou být také zaneprázdněná a rušivá místa, což může vést k tomu, že budete soutěžit o pozornost vašich zákazníků..

Zapojení zákazníků je stejně důležité jako zákaznický servis. Tvoří důvěru & dlouhodobé vztahy.

Klikněte na Tweet

Nechápejte mě špatně. Sociální média jsou skvělým kanálem pro komunikaci se zákazníky a něčím, co musíte také dělat. Ale v tomto článku chci mluvit diskusní fóra (známé také jako desky), což vám dává stejnou příležitost spojit se s vašimi uživateli při práci v poloexkluzivním prostředí. A zatímco uživatelé mohou tweetovat, hrabat nebo značkovat obsah svého srdce, interakce se zákazníky prostřednictvím fóra umožňuje hlubší a interaktivnější konverzaci – ta, která může být využívána k budování vztahů a získávání dalších poznatků o spotřebitelském myšlení. A to je teprve začátek.

Co je diskusní fórum?

Diskusní fórum je v podstatě forma online chatu, kde lidé – v tomto případě vaši zákazníci – mohou spolu komunikovat. Liší se od chatovacích místností v tom, že všichni účastníci mohou vidět celou konverzaci, spíše než soukromou konverzaci mezi dvěma lidmi. To umožňuje lidem ponořit se a odejít, klást otázky komunitě obecně a hledat radu od ostatních zákazníků ohledně produktů.

Diskusní fórum může vypadat takto:

Ukázka screenshotu diskusního fóraUkázka obrazovky diskusního fóra eBay, kde uživatelé eBay mohou klást otázky a být součástí komunity eBay.

Proč přidat diskusní fórum?

V tomto šestibodovém článku probereme mnoho výhod online diskusních fór a důvody, proč byste měli zvážit instalaci jednoho na svůj web.

Fóra nabízejí skutečné rady & doporučení skutečných lidí, kteří se o vaši firmu starají dostatečně.

Klikněte na Tweet

1. Nechte své publikum vaším výzkumným týmem

Nemusíte mít rozpočet ani zdroje, abyste mohli zaměstnat výzkumný tým pro analýzu vaší cílové skupiny. V digitálním marketingu je však stále důležitější poznat a pochopit, kdo je vaše publikum a co hledají ve značce..

Chápeme, že možná nemáte čas individuálně hovořit s každým z vašich uživatelů, ale přidáním fóra na svůj web budou vaši uživatelé pracovat za vás.

Vytvořením interaktivního fóra povzbuzujete své uživatele, aby spolu mluvili přirozeným a čestným způsobem. Díky tomu budete moci číst, recenzovat a odpovídat na to, co si publikum poctivě myslí, aniž byste se museli ptát.

Pozor na:

  • Věk, pohlaví a kultura průměrného uživatele
  • Co dostane nejvíce odpovědí
  • Kolikrát jsou vaši uživatelé aktivní
  • Jaké odkazy na popkulturu přicházejí v konverzaci
  • Typ použitého jazyka.

Fórum vám poskytne cenné informace a marketingové údaje o vašich zákaznících.

ZÁBAVNÝ FAKT: Přidáním diskusního fóra zvýšíte zapojení uživatelů a rozšíříte svou online komunitu. Poslech a interakce s touto komunitou vám pomohou nejen poskytnout jedinečný přehled o cílovém publiku, ale také pomohou generovat větší provoz a nové uživatele..

2. Podpora vztahů

Přestože recenze jsou nutností pro ty, kteří prodávají produkty a služby, průměrná recenze neodhalí tolik toho, kdo je vaše publikum. Stejným způsobem, že řeč může být informativní, a přesto postrádá intimitu výměny, se lidé skutečně spojí, když konverzace jde obousměrně.

Fóra nabízejí interaktivní platformu, na které může být obsah spontánní a často i čestnější. Stačí se podívat na průměrný počet komentářů na YouTube a zjistit, jak se při interakci uživatelů vylévá mýdlová opera emocí. Přestože recenze mohou být užitečné, konverzace jsou prozrazující.

Fóra jsou skvělým místem pro to, aby se zákazníci setkali a začali budovat pocit komunity. Jako dohlížející na komunitu budete moci rozvíjet vztahy a také konverzovat miny za účelem získání informací o zákaznících a dat.

Zde je skvělý příklad výměny jedno z Etsyových fór, diskuse o myšlence luxusu:

Příklad podpory vztahu prostřednictvím diskusního fóra

3. Užijte si chat

Blog je výkonný nástroj pro marketing obsahu a naučit se, jak efektivně založit blog a psát pro médium, by mělo být na pořadu jednání vlastníka online podnikání. Stejně jako recenze produktů však mohou být blogy trochu jednostranné.

Když představíte své publikum fórum, můžete nejen sedět a sledovat, jak uživatelé vzájemně komunikují, ale můžete se také zapojit do konverzace. To vám umožní sledovat vaše podnikání zevnitř a zajistit, aby vaši uživatelé byli s vaší službou spokojeni.

Uživatelé budou moci zeptejte se vás a dokonce můžete navrhovat, zatímco můžete řídit konverzace, získávat informace a učit se, jak svým zákazníkům lépe prodávat.

Možná vás také překvapí, jaké problémy a výzvy uživatelé přinášejí do popředí – očekávali jste všechny jejich otázky? Má někdo v komunitě produktů lepší odpověď nebo „hack“, než vám může poskytnout váš prodejní tým?

4. Zajistěte lepší kvalitu

Jak pilný jako vy, někdy trhliny prostě padají. Mohou vám chybět problémy s dodávkou, zákaznickým servisem nebo kontrolou kvality. I když lidé nemusí psát o těchto problémech ve svých recenzích, mohou s větší pravděpodobností sdílet se svými vrstevníky prostřednictvím fóra.

Na svém fóru podporujte přátelské, otevřené a především čestné prostředí a dejte si pozor na případné stížnosti. Vaše fórum vám poskytuje vynikající platformu pro omlouvání, interakci a nápravu jakýchkoli problémů.

RYCHLÝ TIP: Budete muset stanoví základní pravidla pro komunitu pro vaše fórum a ujistěte se, že je to bezpečné místo, kde lidé mohou mluvit. Dejte si pozor na spammery, trolly a neinspirující obsah.

5. Uživatelem generovaný obsah

Ačkoli fóra jsou neuvěřitelným prostředkem pro komunikaci s publikem a pro zjednodušení procesů zákaznických služeb, fóra jsou také příležitostí pro vaše uživatele, aby byli kreativní.

Vzhledem k této šanci by vaše publikum mohlo skutečně pomoci při formování vašeho obsahu, vaší strategie sociálních médií nebo vašich skutečných produktů – jednoduše tím, že budete povzbuzováni, aby se vyjádřili na vašem fóru. Chcete-li tomu pomoci, musíte si kolem své značky vytvořit online komunitu: komunitu, se kterou se vaši uživatelé budou bavit.

Pomysli na Reddita.

V podstatě, Reddit je jedno obrovské fórum zahrnující mnoho různých vláken a konverzací. Veškerý obsah je vytvářen uživateli, kreativní a obvykle velmi zábavný.

Nechte své uživatele mluvit, dejte jim dobrý výchozí bod a poté využijte nahlédnutí do davu. Rychle uvidíte, jak věci eskalují a vzlétají.

Zde je příklad z AskReddit:

Příklad diskusního fóra s obsahem generovaným uživateli

6. Překročte vztah mezi obchodníkem a zákazníkem

Zatím jsme mluvili pouze o tom, co mohou uživatelé fóra udělat pro vás, ale opravdu bychom měli myslet co pro ně můžete udělat.

Obsah fóra vás nejenže přivede do světa vašich zákazníků, pomůže vám vyřešit problémy zvnějšku a pomůže vést vaši marketingovou strategii, ale vaše fórum by mohlo být ideálním místem, kde vaši zákazníci uvidí lidskou stránku vaší značky..

RYCHLÝ TIP: Autentičnost je jednou z nejlepších vlastností, která přitahuje zákazníky ke značce. Když se s vámi zákazníci podělí o své zkušenosti, učí vás, jak vylepšit své produkty, služby a podnikání.

Budujte skutečný vztah se svými zákazníky tím, že jim dáte vědět, kdo jste a co vás zajímá. V podnikatelském prostředí, v němž se o naši pozornost těší tisíce značek, je v rámci společnosti nezapomenutelná hodnota mluvit s vašimi uživateli z první ruky a budovat vztahy.

Zvažte zahájení pravidelného vlákna „otázek a odpovědí“, které uživatelům umožní zjistit více o značce a osobách za ní, nebo sdílet osobní příspěvek na blogu a vyzvat své uživatele k diskuzi o obsahu prostřednictvím fóra.

Jak přidat fórum na váš web

Nyní, když víte, proč je fórum tak silným přínosem pro vaše podnikání, možná budete chtít začít s úkolem přidat jeden na svůj web. HostGator poskytuje skvělý video návod, jak to udělat pomocí phpBB, bezplatný a open source software fóra. Doporučuji nainstalovat vaše nové fórum do subdomény vašeho webu a nazvat jej jako „forum.mywebsite.com“. Pomocí jakéhokoli automatického instalačního programu, který poskytuje váš hostitel, by měla být instalace vašeho fóra na váš web rychlá a snadná.

Závěr

Jak jsem již řekl, fóra nám umožňují vzácnou příležitost oboustranné interakce s našimi zákazníky. Využijte toho co nejlépe a umožněte uživatelům, aby vás poznali. Koneckonců, je mnohem snazší mít pocit loajality s osobou než bez anonymní společnosti.

Pokud jde o úspěšný digitální marketing, vždy je dobré získat informace o svém publiku. Přidání diskusního fóra na váš web je perfektní způsob, jak poznat své zákazníky, hovořit s nimi z první ruky a zajistit, aby byl váš zákaznický servis na standardní úrovni..

Nezapomeňte však, na rozdíl od recenzí, fóra fungovat obousměrně, takže buďte ochotni se svými uživateli sdílet, diskutovat a spojovat se s nimi na osobní úrovni. Vytvořte na svých fórech čestné prostředí, se kterým se vaši zákazníci mohou spojit, a vaše vztahy mezi uživateli a obchodníky se budou rozvíjet.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me