5 snadných způsobů, jak můžete pomocí videa zachytit potenciální zákazníky

Naučte se, jak můžete využít sílu videa ke generování potenciálních zákazníků z vašeho webu a proměňte své návštěvníky v odběratele nebo zákazníky.

Generování videodat

Vedení generace je tak důležitou součástí podnikání – možná dokonce nejdůležitější část a kdy video je nastaveno tak, aby v roce 2018 představovalo více než 80% veškerého webového provozu, zachytit vaše publikum vizuálními efekty.

Trendy sdílení videa

Proč používat video jako nástroj pro generování potenciálních zákazníků?

Abychom viděli, jak efektivní je video pro generování potenciálních zákazníků, musíme se podívat na proces nákupu zákazníka.

Podle výzkumu, téměř Polovina zákazníků si během výzkumu prohlíží 30 nebo více minut videa, zatímco 72% kupujících B2B sleduje videa v celém textu celou jejich cestu k nákupu, což ukazuje, jak důležitá je tato klíčová technika v prodejní cestě.

A co víc, video buduje důvěru a loajalitu mezi publikem, takže je pravděpodobnější, že vám předají své údaje a nakonec od vás nakoupí.

A z obchodního hlediska obchodníci, kteří používají video pro generování potenciálních zákazníků, uvidí o 19% nižší náklady na potenciální zákazníky než ti, kteří.

Generované příjmy z videa

Jak tedy můžete začít zaznamenávat všechny důležité kontakty pomocí videa?

1. Případové studie videa

Předvedení své odborné znalosti a autority ve vašem oboru je rychlý a snadný způsob, jak vybudovat publikum a vygenerovat následující.

Jakmile upevníte své odborné znalosti a můžete lidem ukázat, že znáte své věci, začnou vás doporučovat svým přátelům, rodině a kolegům – a pokud jste to nevěděli, slovo z úst je stále nejcennější formou marketingu..

Jak používat případové studie videa:

Shromažďujte příběhy od předchozích kupujících a sdílejte je ve formátu videa – ať už je to prostřednictvím animace nebo výstřelu z mluvené hlavy.

Série videokazet WatchGuardWatchGuard nabízí případové studie z minulých klientů

Jak video případové studie vedou:

Lidé chtějí důkaz, než se zaregistrují nebo si od vás kupují. Když s nimi sdílíte případové studie, dáváte jim klid, zejména pokud vidí, jak dobře váš produkt pomohl někomu, kdo byl v podobné pozici jako oni v jednom okamžiku..

2. Webináře a živé workshopy

Webináře jsou skvělým nástrojem pro generování potenciálních zákazníků z několika důvodů.

Zaprvé vám umožňují skutečně poznat vaše publikum, když s nimi komunikujete naživo, a za druhé, umožňují vašemu publiku komunikovat s vámi v reálném čase a klást otázky. Opět to zvýší vaši autoritu, ukáže vaši autentičnost a upevní toto spojení.

Video webinář eLearning Guild eLearning Guild pomocí webinářů vzdělávat své publikum

Jak používat webináře:

Pojďte s klíčovým tématem, o kterém by se vaše publikum mohlo chtít dozvědět více nebo se s ním potýkat, a sestavte hodinový workshop nebo školení, které jim poskytne některé nástroje a akce.

Toto slouží jako úvod k vaší placené nabídce, kterou můžete prezentovat na konci svého webináře.

Jak webináře generují potenciální zákazníky:

Kromě skutečnosti, že lidé milovat bezplatný živý trénink, webinář také působí jako fáze živé akce ve vaší trychtýři.

Nezapomeňte na zákaznický proces, o kterém jsme mluvili dříve?

Webinář v tomto procesu odškrtne několik fází. Vytváří povědomí o vašem tématu, přináší vám chladné publikum v teple a autenticky je přivádí do hřiště pro vaši placenou nabídku..

3. Video kurz

Video kurzy vám umožňují sdílet informace o vašem oboru se svým publikem způsobem, který bez problémů vede do prodejního hřiště. Chcete-li s nimi generovat potenciální zákazníky, musíte svá videa zastavit za nabídku registrace.

Když se lidé dostanou na druhou stranu (a.k.a. poté, co vám poskytnou podrobnosti), budou v kurzu nebo výzvě uvítáni s vynikající hodnotou.

Jak používat video kurzy:

Vytvořte mezi třemi a pěti videonahrávkami, které řeší klíčový problém, kterému vaše publikum čelí ve vašem oboru. Propagujte kurz na svém webu, sociálních médiích a kdekoli jinde, kde vaše publikum visí, a sestavte určenou vstupní stránku, aby se lidé mohli přihlásit..

Jak video kurzy generují potenciální zákazníky:

Opět lidé milovat bezplatný a hodnotný obsah, který řeší problém, který mají. Pokud má vaše video kurz dostatečnou hodnotu, zaregistrují se ti správní lidé, aby od vás slyšeli více.

4. Přidejte video na svou vstupní stránku

Vstupní stránky byly vytvořeny speciálně pro řízení konverzí, ale nejdřív musíte upoutat pozornost čtenáře – obtížné, když tam venku je tolik poutavých obsahů, správně?

Přiveďte důvěryhodné video.

Videa jsou sledována 12krát častěji než je třeba si přečíst text, což z nich činí perfektní a atraktivní doplněk k vaší vstupní stránce.

Příklad vstupní stránky videa CrazyEggCrazyEgg používá video na jedné ze svých vstupních stránek

Jak používat video na vstupní stránce:

Nemusíte podrobně vysvětlovat, jaká je vaše nabídka ve videu. Musí jednoduše poskytnout poutavý úvod do vaší značky a produktu a sdílet proč divák by měl mít zájem.

Klíčem je zde přilákat, zapojit se a zabránit jim v klikání.

Jak přidání videa na vstupní stránku vede:

Jakmile upoutáte pozornost svého publika poutavým videem, můžete na něj na konci hodit konkrétní výzvu k akci (CTA). To je vyzve, aby podnikli další krok, například se zaregistrovali, něco stáhli nebo koupili od vás.

5. Použijte video na sociálních médiích

Během posledních několika let přidaly všechny velké zbraně v sociálních médiích do svého arzenálu video.

YouTube, Facebook, Periscope, Snapchat a Instagram mají všechny vestavěné možnosti videa, včetně živých i neživých alternativ. Budují důvěru ve své publikum, protože jste v osobě, v okamžiku, kdy s nimi mluvíte, nebo jim nabízíte více lidské stránky pro vaši firmu.

Jak používat video na sociálních médiích:

Mějte věci krátké a autentické. Lidé mají v těchto dnech krátkou pozornost a mohou cítit velmi leštěnou marketingovou zprávu o kilometr daleko.

Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků, sdílejte video ze zákulisí ve své firmě nebo jednoduše proveďte epizodu tváří v tvář na něco, na čem jste pracovali, jako je například nová nabídka..

Příklad zveřejnění videa na sociálních médiíchBenefit Kosmetika pravidelně hostujte živá videa na Facebooku

Jak vede video na sociálních médiích:

Na konci vašich živých videí nebo krátkých, autentických pořadů na sociálních médiích, vyzvěte lidi, aby se zaregistrovali, nebo je povzbuzujte, aby podnikli konkrétní kroky. Lidé sledují video s větší pravděpodobností, takže z této taktiky vytěžíte maximum.

Závěr

Jak vidíte, existuje několik klíčových způsobů, jak můžete video začlenit do procesu generování potenciálních zákazníků. A jak se pohybujeme směrem k budoucnosti více nakloněné videu, zdá se, že je to nejlepší způsob, jak vést potenciální zákazníky a přeměnit studené kontakty na kupující.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me