5 hapa të thjeshtë për ndërtimin e një faqe interneti të mrekullueshme të aktorëve

Si të krijoni faqen tuaj në internet për të rritur karrierën tuaj të aktrimit & impresionojnë drejtorët që hedhin. Mësoni ta bëni vetë-me modele falas në internet të aktorëve & shembuj.


Si të krijoni një faqe interneti për aktorët

Si aktor, është e rëndësishme që të bëni një përshtypje të shkëlqyer të parë si jashtë linje, ashtu edhe në internet. Nëse jeni serioz në lidhje me karrierën tuaj të aktrimit, do t’ju duhet një faqe në internet për të shfaqur punën tuaj. Të dy agjentët dhe drejtorët e casting shikojnë dhe ndajnë faqet e internetit të aktorëve dhe është një platformë e fuqishme që mund të përdorni për të ndihmuar në formimin e reputacionit dhe të ardhmës tuaj. Në këtë artikull, ne do t’ju tregojmë se si mund të bëni një faqe në internet mahnitëse të aktorëve të gjithë vetë, pa ndonjë kodim ose teknik të dini se si!

A munden aktorët ta bëjnë uebfaqen e tyre? po!

Marrja në punë e një stilisti profesionist në internet shpesh është jashtë diskutimit për shumë aktorë vetëm duke filluar pasi kjo mund të jetë një rrugë shumë e shtrenjtë dhe e panevojshme. Një uebsajt i dizajnuar me porosi mund të kushtojë më shumë se 2000 dollarë ku siç mund ta bëni një vetë falas (duke përdorur një ndërtues të faqes në internet, të cilën do ta marr në një moment)!

Ju ndoshta mund të gjeni një dizajnues të pavarur në internet të gatshëm për të bërë një për më pak, por pse të mos përpiqeni të bëni një vetë dhe të kurseni ato para për disa klasa aktrimi më shumë?! Shumë aktorë që aspirojnë bëjnë gabimin të supozojnë se nuk mund të ndërtojnë vetë ose të ndjehen presion në marrjen në punë të një projektuesi në internet që rekomandon agjenti ose traineri i tyre. Sidoqoftë, bërja e një faqe interneti për aktorë profesional është më e lehtë dhe më e shpejtë nga sa mendoni.

Këshillë e shpejtë: Të bësh një faqe në internet profesional për karrierën tënde të aktrimit është diçka që mund ta bësh vetë! Shmangni të qenit i mashtruar në pagimin e agjentit tuaj ose trainerit në detyrë mijëra dollarë për një paketë të thjeshtë në internet!

Bërja e faqes tuaj të internetit të aktorëve për të përputhur stilin tuaj

Mënyra më e mirë për një aktor për të bërë faqen e tij ose të saj është përdorimi i një krijuesi të faqes në internet, siç është Wix. Ndërtuesit e faqes në internet ju japin gjithçka që ju nevojitet për të krijuar me lehtësi faqen tuaj të internetit të aktorëve. Shtë një mjet i shkëlqyeshëm sepse nuk keni nevojë të dini ndonjë aftësi programimi ose kodimi! Ende kërkon kohë dhe përkushtim, por lehtë mund të bëhet vetë. Unë do t’ju rekomandoja të shikoni udhëzuesin tonë të plotë për seritë video.

Disa shembuj në internet të aktorëve të shpejtë

Wix është një zgjedhje e njohur për aktorët, modelet dhe interpretuesit dhe të listuara më poshtë janë disa shembuj të modeleve në internet të aktorëve që mund të përdorni për të filluar:

Shembull Uebfaqe Uebfaqe Aktori # 1
Ky model ndjek qasjen më tradicionale. Shtë e drejtpërdrejtë, e thjeshtë dhe efektive.

Shembull i faqes së internetit të aktorëve

Shembull Uebfaqja e Uebfaqeve të Aktorit # 2
Ky model është i ngjashëm në përmbajtje, megjithatë ofron një dizajn krejtësisht të ndryshëm.

Shembull në internet i aktorëve

Shembull i një uebsajti të aktorëve të vërtetë me një model të personalizuar
Të renditura më poshtë është një shembull i shkëlqyeshëm i një faqeje të vërtetë të bërë nga aktorja Olga Elliot. Siç mund ta shihni, ky model është përshtatur plotësisht dhe ajo ka bërë një punë të shkëlqyeshme për ta bërë atë vetë.

Shembull në internet i aktorëve

Ju duhet të synoni të bëni diçka të ngjashme për faqen tuaj të internetit ku do të merrni një model para-ekzistues dhe më pas ta rregulloni plotësisht atë për ta bërë atë tuajin.

KUJTOHU: Modelet janë paracaktuar për t’ju ndihmuar një pikë fillestare. Përdorni krijimtarinë tuaj për t’i përshtatur plotësisht ato për t’iu përshtatur markës tuaj & stil!

Si të filloni me Uebfaqen tuaj të Aktorit!

Këtu janë 5 hapat e thjeshtë për të filluar me faqen tuaj të internetit:

1. Zgjidhni modelin e duhur

Hapi i parë është të zgjidhni një model të mirë për faqen tuaj të internetit. Ky është modeli i faqes tuaj të internetit. Shikoni modele të ndryshme në internet që ofrojnë Wix dhe kërkoni një model me temë aktori / modeli. Zgjidh një që i përshtatet personalitetit tuaj dhe stilit krijues. Pastaj rregulloje atë me fotot e tua, mbështjell, tekst dhe më shumë. Mbani në mend se këto shabllone janë plotësisht të personalizueshme dhe me pak krijimtari – vërtet mund t’i bëni ato unike dhe t’i dizajnoni ato për t’iu përshtatur personalitetit tuaj.

2. Regjistroni një Emër Domain

Tjetra, do të doni të regjistroni një emër domain dhe ta lidhni atë në faqen tuaj të internetit. Emri i domain-it është adresa e faqes suaj të internetit. Por është gjithashtu edhe shumë më tepër. Pasja e domenit tuaj është një mënyrë për të ndërtuar markën tuaj në internet, për të marrë emrin tuaj atje dhe për të vendosur veten larg. Kur zgjidhni një, përpiquni t’i përmbaheni emrit tuaj ose emrit të skenës. Për shembull, johndoe.com. Nëse versioni .com i emrit tuaj është marrë tashmë nga dikush tjetër, gjithmonë mund të shkoni për një .me ose TLD tjera. Gjithashtu, nëse emri juaj është i gjatë ose i vështirë për t’u shqiptuar, mund të dëshironi të merrni parasysh krijimin e një versioni më të shkurtër. Pasi të gjeni emrin e duhur të domenit për veten tuaj, bleni atë dhe mbajeni! Teknikisht, nuk mund të blini një emër domain (ju i jepni me qira për një kohë të caktuar), por sigurohuni që nuk e lini të shkojë. ’Shtë një pjesë e markës suaj tani!

3. Krijoni një Adresë Email të Biznesit

Pasi të keni regjistruar emrin e domain dhe të lidheni me faqen tuaj të internetit, do të doni të krijoni një adresë emaili biznesi me të. Një shembull i kësaj do të ishte diçka si [email protected] Ju lehtë mund të krijoni adresën tuaj të re të postës elektronike në Wix duke shkuar në “domene & Mail “. Megjithëse gjithmonë duhet të rendisni informacionin e kontaktit të agjentit tuaj për drejtorët e hedhjes, ju prapë mund të preferoni t’i njoftoni të tjerët se si mund t’ju arrijnë personalisht. Tani e tutje, më në fund mund të ndaloni të përdorni adresën tuaj të vjetër të postës elektronike Gmail dhe të përdorni një biznesin tuaj të ri!

4. Shtoni përmbajtje thelbësore në sitin tuaj

Tjetra, do të duhet të plotësoni faqen tuaj të internetit me përmbajtje përkatëse. Kjo do të thotë të gjitha informacionet përkatëse që dëshironi të shihni drejtorët, agjentët dhe cilindo tjetër për t’i parë. Mos harroni, faqja juaj e internetit është një nga platformat më të rëndësishme për të shfaqur punën tuaj dhe formimin e reputacionit tuaj — dhe për fat të mirë, kjo është diçka për të cilën keni kontroll të plotë. Sigurohuni që të përfshini headshots tuaj më të mirë, mbështjellje demo, rinisje, bio, foto, video, dhe më shumë.

5. Optimizoni Uebfaqen tuaj të Re për Motorët e Kërkimit

Tani që faqja juaj në internet është bërë shumë, do të dëshironi që ajo të shfaqet në Google & Bing kur njerëzit bëjnë një kërkim për emrin tuaj. Për ta ndodhur këtë, do të duhet të filloni të kryeni SEO (optimizimi i motorit të kërkimit) në faqen tuaj të internetit.

përfundim

Dhe kjo është 5 hapat e thjeshtë për ndërtimin e një faqe në internet mahnitëse të aktorëve! Si profesionist në një fushë krijuese, keni nevojë për një faqe në internet që vërtet pasqyron kush jeni dhe çfarë bëni. Mos harroni të rregulloni modelin tuaj dhe ta hartoni atë që të përputhet me personalitetin tuaj. Fat i mirë, gabim, dua të them “thyer një këmbë” me faqen tuaj të re!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me