4 lokální SEO tipy, jak prostřednictvím vyhledávání oslovit více místních firem

Naučte se, jak pomoci vaší firmě těžit z provozu organického vyhledávání a zůstat relevantní a před potenciálními zákazníky pomocí těchto 4 místních taktik SEO.


Místní SEO tipy

Tady je tvrdá pravda – v SEO někdy více a méně selhávají malé a střední podniky. To je způsobeno částečně částečně díky vysoce konkurenční povaze vyhledávání a použité taktice. Optimalizace pro vyhledávače (SEO) není taktika, kterou lze velmi snadno nasadit a definovat. Většině chybí hmatatelnost.

Hlavním důvodem selhání strategií optimalizace pro vyhledávače je to, že pro místní firmu je snadné ztratit pozornost. SEO bylo zabudováno do této záhadné digitální strategie, kterou každý potřebuje, ale nikdo nebere čas, aby zvážil, jaké vyhledávače skutečně hledají..

Mnoho lidí a firem se na SEO dívá jako na nejednoznačnou věc, kterou uděláte, aby byly vyhledávače šťastné – ale je to víc než to. Nechápejte mě špatně, chcete, aby byly vyhledávače šťastné, ale jako majitel firmy nebudou vyhledávací nástroje kupovat nic od vás – jsou to lidé. Váš konečný cíl musí být cílem generovaným uživatelem nebo návštěvníkem.

PAMATOVAT: Hledání Google „Mission“ označuje zaostření na uživatele nejprve jako jádro jejich vyhledávacích algoritmů.

Vysoce kvalitní tipy pro dlouhodobou hodnotu SEO pro místní firmy

S ohledem na toto téma se tedy podívejme na několik tipů, jak místním firmám přivést skutečný pěší provoz prostřednictvím organického vyhledávání. Při pohledu na tyto tipy mějte na paměti následující základní zásady: Relevance, Distance a Prominence.

Relevance, vzdálenost a význam jsou tři klíčové zásady, které je třeba mít na paměti pro místní SEO.

Klikněte na Tweet

1. Přijměte Google Local Business Tools

Toto je první a nejdůležitější úvaha pro jakoukoli firmu, aby zlepšila své místní vyhledávání. Přijměte Google a vše, co nabízí. Google nabízí tolik produktů, které pomáhají lépe hodnotit webové stránky (oni nakonec dělají většinu z žebříčku) a jsou silně zaměřeny na chování webu založené na poloze.

Google má mnoho produktů, které prospívají vzhledu místní firmy. Zde jsou velké 4 pro místní firmy:

Google Search Console: Formálně známý jako Nástroje pro webmastery, Vyhledávací konzole Google poskytuje vaší firmě neocenitelné informace o vyhledávání a umožňuje vám nejen indexovat váš web (informovat vás o Googlu), ale také vám umožní procházet vaše nové stránky a změny obsahu a kontrolovat vaše zpětné odkazy – což jen posílí vaše celkové úsilí SEO!

Moje firma na Googlu (GMB): Online adresář Google který umístí váš firemní zápis do vyhledávání a map. Získejte svou firmu na mapě! Toto je váš první dojem u většiny lidí prostřednictvím vyhledávání a umožňuje vám přístup ke dvěma nejvyhledávanějším oblastem stránek s výsledky vyhledávače Google (SERP) – potenciálnímu seznamu mapových balíčků a v místním grafu. Tyto pozice stojí nad běžným výsledkem vyhledávání pouze v textu a poskytují snímky, podrobnosti o firmě, click-to-call, click-for-směry a různé další nástroje, které vedou lidi do vaší firmy!

Místní vyhledávání Google pomocí služby Moje firma na GoogluNa levé straně je příklad lokálního grafu. Na pravé straně je přehled GMB pro Local Graph.

ZVAŽ TOTO: Spotřebitelé mají dvojnásobnou pravděpodobnost, že vaši firmu považují za seriózní, pokud je její seznam ve službě Moje firma na Googlu aktuální. Ujistěte se, že váš seznam GMB je úplný a přesný, aktuální a plný obrazů – jednoduše se ujistěte, že je relevantní!

Prohlídky Google Street View 360: 360 Obrázky, které ukazují vaše místní podnikání ve virtuální realitě. Tyto obrázky se spojí s vaší službou Moje firma na Googlu. Chcete-li to provést, musíte kontaktovat fotografa Street View ve vaší oblasti.

Prohlídky Google Street View 360

ZVAŽ TOTO: Google to tvrdí Prohlídky Street View Google zvýšíte úrok dvakrát! Mějte na paměti, že většina webových stránek pro drobné firmy není soběstačnými generátory hodnoty – cílem je přenést je do vaší fyzické polohy!

2. Rozrušte seznamy adresářů

Níže je uveden seznam nejznámějších online adresářů, ale to se ani nedotýká celkového počtu místních adresářů, které jsou tam skutečně.

Existují stovky, potenciálně i tisíce. Všechny místní adresáře jsou tam a dávají vyhledávačům a vyhledávačům (potenciálním zákazníkům) různé signály o tom, kde vaše místní firma skutečně existuje. Teď, pokud se tesař nemusel starat o zpracování dřeva a mohl strávit celý den (a pravděpodobně i noc) adresářem za adresářem a ujistit se, že je každý konzistentní, problém by byl vyřešen, ale když uděláme krok zpět do reality, je pravděpodobné, že se to nemůže stát – je třeba tento seznam trochu zmírnit.

Diskutovali jsme o tom v „Embrace Google Local Business Tools“ s nárokem na váš zápis ve službě Moje firma na Googlu, což je skvělý začátek! Dopřejte si boty svých zákazníků a přemýšlejte, jak s největší pravděpodobností najdou vaši polohu. Nejpravděpodobnější jsou vaše oblíbené mapové systémy – Apple Mapy, Mapy Google a Bing Mapy. Pak se zamyslete nad tím, jak lidé vaši firmu najdou – Google. Vyzkoušejte několik vyhledávání – nejprve zkuste hledat své obchodní jméno a „místo“ za ním, nebo zkuste své obchodní jméno v kombinaci s „adresou“. To vám poskytne nejdůležitějších 10 (jedná se o přední stránku společnosti Google – ambicióznější vlastník firmy může provést několik vyhledávání a podívat se na druhý a třetí SERP).

Na stránce SERP (Stránka s výsledky vyhledávače) můžete vidět dotaz „Adresa adresy Pizza Moena“ vrací několik adresářů – Facebook, Yelp, Mapquest, Bílé stránky a Yahoo Local – samozřejmě údaje o službě Moje firma na Googlu jsou nataženy přímo na horní. Byly by to nejlepší adresáře, které by měly začít tím, že budou odpovídat vašim skutečným informacím – jméno, adresa, telefonní číslo a web (NAPw).

RYCHLÝ TIP: Pro malé podniky, které by ocenily čas více než peníze, existují zdroje, které pomáhají udržovat aktuální adresáře. Platformy jako Yext a Rada místní pomáhat při zásobování místních adresářů s vašimi informacemi, vytrhávat tvrdou práci z obrazu pro majitele firmy, který by se raději zaměřil na … jejich podnikání!

Rychlý tip: Pro malé podniky, které by ocenily čas více než peníze, existují zdroje, které pomáhají udržovat aktuální adresáře. Platformy jako Yext a Rada místní pomáhat při zásobování místních adresářů s vašimi informacemi, vytrhávat tvrdou práci z obrazu pro majitele firmy, který by se raději zaměřil na … jejich podnikání!

3. Monitor & Propagujte svou pověst

Podle Vyhledávací modul země, 88% lidí považuje reputaci online za přesvědčivou jako osobní doporučení pro firmu! Vaše online reputace je nesmírně důležitou součástí image vaší firmy, zejména pro nové podnikání.

Sledujte svou pověst online

Přemýšlejte o tom, kdy vy jako zákazník chcete vyzkoušet něco nového – je páteční noc a chcete vzít své významné jiné někam jinam. Kde začít? Můžete požádat přátele nebo získat radu od spolupracovníků (někdy vyžádaných, většinou ne)! Poté tyto návrhy potvrďte přečtením online. Berete hledat a na co se začnete dívat – recenze. Začíná to hvězdami (většina systémů je od 1-5), pak se zadáte a začnete se dívat na skutečné recenze.

5 hvězdiček: „Skvělá restaurace z mořských plodů“, „Nejčerstvější ryby, které jsem měl v Pittsburghu“

1 hvězdička: „Všechny kladné recenze jsou zaměstnanci!“, „Způsob předražených!“

Ujistěte se, že aktivně podporujete svou pověst! Nesedejte si a pasivně sledujte, jak se vaše recenze posouvají tak či onak. Projděte se po své restauraci, promluvte si se zákazníky v pekárně nebo nechte pokyny pro online zpětnou vazbu po odstranění škůdců a požádejte zákazníky s pozitivní interakcí, aby se dostali na web! Ještě lépe je doveďte do oblastí, ve kterých bojujete.

Majitel místní restaurace: „Jsem rád, že si dnes večer užíváte svůj čas – vadilo by vám to informovat ostatní na Yelpu – znamenalo by to pro nás tolik jako místní firmu!“ – a většina upokojí.

A my víme – není to všechno pozitivní.

Co dělat s negativní kontrolou?

Můžete si přečíst tento podrobný článek o zpracování negativních hodnocení zákazníků, ale zde je několik rychlých věcí, které můžete udělat:

 1. Recenze: „Hrozná restaurace, zkuste XYZ Seafood dolů po silnici“ – nahlásit to jako reklamní spam. Podmínky používání Google neumožňují konkurentům uvedeným v negativních recenzích.
 2. Recenze: „Manažer byl blbec!“ – nahlásit to kvůli vulgárnosti! Opět je to proti podmínkám použití.
 3. Recenze: „Moje žena a já jsme měli skvělý čas. Naše jídlo bylo studené a číšník měl větší zájem mluvit s ostatními zaměstnanci než čekat na nás! “ Mohlo by to být legitimní negativní hodnocení (a pokud to dokážete, měl jsem negativní zážitek, když jsem chodil před večeří s manželkou). Nenechávejte to tam, ve většině případů máte příležitost reagovat na veřejném fóru a případně získat příležitost to napravit a přeměnit nespokojeného zákazníka na spokojeného.!
  1. Odpověď: Je mi líto, že jste měl špatný čas. Naším konečným cílem je, aby každý člověk, který vstoupí do mých dveří, měl nejlepší možné jídlo. Rád bych od vás slyšel více, zavolejte do restaurace na čísle 555-555-5555 a zeptejte se mě, abychom mohli více prodiskutovat vaše zkušenosti – Jordan A., ABC Seafood, majitel “

POZOR: Jako majitel malé firmy, který nalil váš život a duši do úspěchu firmy, je snadné se naštvat, když se objeví negativní recenze. Neber to osobně a neztrácej chlad v reakci. V případě potřeby si vezměte patnáctiminutové cooldown!

4. Zaměřte obsah na místního zákazníka

Jak naznačuje název tohoto článku, jedná se o řízení provozu na místní úrovni. Pro mnoho majitelů malých podniků tam není váš dosah stejně národní, trh, na kterém vám záleží, je hned za rohem od vaší pekárny, 5 mil vzdáleného okruhu od vašeho pekárny, pro vaše profesionální služby v rámci okresu nebo omezený na stát pro své právní nebo finanční služby.

Ať už jsou vaše fyzická omezení nebo vaše geografické zaměření, ujistěte se, že vaše strategie SEO následuje.

To znamená:

 • Místní klíčová slova
 • Místní zpětné odkazy
 • Obsah generovaný místním uživatelem (UGC)
 • Místní adresy URL
 • Místní schéma
 • a více!

Parametry klíčových slov pro umístění by měly mít stejnou prioritu jako váš produkt nebo služba. Proti škůdcům je obtížné konkurovat na národní úrovni a to je pochopitelné, takže byste se místo toho měli zaměřit na klíčová slova, jako je „Škůdci na hubení Pittsburgh“.

Google má rád rodinu klíčových slov, takže následující vyhledávací dotazy by byly relevantní pro Pest Control Pittsburgh – „Pest Control Allegheny County“, „Rodent Control Pittsburgh,“ Rodent Control Allegheny County “atd. Zaměření na rodinu produktů / služeb plus rodiny rodin.

RYCHLÁ POZNÁMKA: Podle společnosti Google, vyhledávání, která zahrnují „Near Me“, se od roku 2014 zvýšila téměř o 150% – díky tomu jsou místní klíčová slova mnohem účinnější.

Zpětné odkazy od vaší národní nákupní skupiny jsou skvělé, ale zpětný odkaz od místní pobočky CBS nebo obchodní komory bude pro vaši lokalitu relevantnější (relevantnost a vzdálenost sem přicházejí). Nejenže tyto místní zpětné odkazy vypadají příznivěji pro vaši firmu v místním vyhledávání, ale také se občas snáze získají. U zpětných odkazů zvažte následující možnosti:

 • Místní mediální společnosti
 • Místní komory / místní obchodní skupiny
 • Ostatní místní firmy (nejlepší k tomu však nepřiblížit konkurenty!)

Slyšel jsem od řady podniků, které si myslí, že tento poslední bod by byl příliš obtížný – přimět ostatní lidi, aby je odkazovali online, ale pak si vzpomenu na to, kdy to krupobití a každý dům a obchod dostane poškození krupobití. Střešní a vlečná společnost prochází opravami domu, žádá, aby na jejich dvoře zanechala vlajku a dostali tam reklamní prostor. Totéž se stane i pro vás!

Vaše italská restaurace se stará o akci místních firem – zeptejte se, zda by vám nevadilo zahrnout vás do kreditů této události.

Vstupte do obsahu generovaného uživateli – vaše italská restaurace podává úžasně vypadající jídla, povzbuzuje lidi k fotografování a zveřejňování online. Většina lidí přesto tyto fotografie pořizuje a sdílí je na Facebooku nebo na jiných sociálních médiích, ale Google stále více vybízí lidi, aby obrázky zveřejnili v Mapách Google. Povzbuzujte lidi, aby tam zveřejňovali obrázky! Jako vlastník firmy je také musíte odeslat! To se připojuje zpět k časné sekci o recenzi, aby zákazníci opustili recenzi ve stejnou dobu!

RYCHLÁ POZNÁMKA: Recenze jsou bohatá na klíčová slova, takže když se ptáte zákazníků na jídlo, zeptejte se jich na konkrétní otázky, které vedou ke kvalitě vašeho jídla, pro oblast, ve které se nacházíte, a povzbuzujte je, aby na to nechali recenze – „Nejlepší svatební polévka v Pittsburghu “,„ Nejlepší služby a výhodná poloha na Severním pobřeží “atd..

Zde přichází do hry aspekt „vzdálenosti“. Ujistěte se, že vaše oblast a prvotřídní geografie jsou skutečným zaměřením zpětných odkazů a geografického obsahu. Soustřeďte se na to, abyste se mohli prorazit na svém hlavním trhu – poté se zaměřte na rozšíření této geografie.

Závěr – Jak optimalizace pro uživatele ovlivňuje hodnocení organického vyhledávání?

Výše jsem zmínil řadu výhod, které se týkají vašich uživatelů, takže můžete být zmateni, jak to souvisí s vyhledáváním. Když uvažujete o optimalizaci pro skutečné zákazníky a podíváte se na to, co Google chce – a otevřeně uznal – od majitelů firem, aby udělali optimalizaci pro vyhledávání, pak získáte totéž! Google chce váš web indexovat a chce, aby vás na mapě. Zákazníci důvěřují společnostem s lepším hodnocením hvězdičkami a Google to dělá stejně. Konzistentní výpisy adresářů nejen zajistí vaši adresu konzistentní pro návštěvníky, ale pomůže Googlu prosít nekonečné množství společností poskytujících spam, které jsou tam, aby pomohly legitimizovat vaši firmu. Algoritmus společnosti Google byl také vždy postaven na pojmu zpětné odkazy jako na způsob měření popularity (čím populárnější je web, tím lépe se řadí – význam). Algoritmy místního vyhledávání jsou soutěže o místní popularitu!

Můžete vidět, jak se tyto vztahují ke třem základním principům, které jsem zmínil dříve (Relevance, vzdálenost & Výtečnost), ke kterému Google explicitně definovala jako faktory dobrého hodnocení v místním vyhledávání.

Jste poslední tip: Jediným skutečným způsobem, jak dosáhnout trvalé hodnoty SEO, je zaměřit se především na to, aby byla vaše online přítomnost vhodnější pro ZÁKAZNÍKY – skutečné živé lidi. Google se snaží následovat.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me