20 psychologických spouštěčů, kteří získávají prodej a ovlivňují zákazníky

Jak používat techniky copywritingu, které povzbuzují návštěvníky ke kliknutí & kupte pomocí psychologických spouštěčů, které diktují naše chování a vzorce myšlení.


psychologické spouštěče v copywritingu

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení, copywriting neznamená pouze uvedení několika náhodných odstavců na vašem webu a doufání v to nejlepší.

Je toho mnohem víc než to.

Zamyslete se nad pouhým množstvím obsahu, který již existuje. Abyste vynikli a přiměli lidi, aby jednali, musíte využít základní víru a lidské chování. A tam přichází psychologie.

Psychologie a copywriting jsou tak propletené.

Klikněte na Tweet

Kombinace solidního psaní s přesvědčivými psychologickými triggery vytváří zápas vytvořený v nebi, díky kterému získáte větší tržby. Pojďme se podívat na některé z nejúspěšnějších psychologických spouště, které můžete implementovat.

1. Faktor novosti

Na chvíli přemýšlejte o Apple. Ta obrovská společnost. Každý rok vydávají nový model, navzdory rozdílům, že ty staré jsou nepatrné. Přesto, znovu a znovu, lidé čekají několik hodin, aby dostali ruce na nejnovější styl.

Proč? Podle neurologických studií, být vystaven něčemu novému a novému zvyšuje množství dopaminu uvolňovaného do našeho mozku.

faktor novostiApple dělá skvělou práci při vytváření faktoru novosti – přimět zákazníky, aby chtěli své nejnovější & největší produkty.

Jak používat faktor novosti:

Přidejte do svých produktů každých několik měsíců nové funkce, abyste je udrželi svěží a žádoucí. I když je to jen pár vylepšení sem a tam, ujistěte se, že je propagujete a přidáte je do popisu produktů.

2. Použijte sociální důkaz

Podle Model změny přístupu Yale, zákazníci pravděpodobněji reagují na vaši reklamní zprávu, pokud existuje důvěryhodnost, která s tím souvisí. Jedním aspektem důvěryhodnosti je to, co o vaší zprávě říkají ostatní. Základní myšlenkou je, že je to „kdo komu řekl“. Například používání zpráv z jiných zákazníků pomáhá posílit vaši zprávu s novými zákazníky.

Jak používat sociální důkaz:

Přidejte pozitivní ohlasy zákazníků a další formy sociálního důkazu, které posilují vaše poselství. Například ukázat potenciálním zákazníkům, že se ostatní zákazníci právě zaregistrovali nebo provedli nákup na vašem webu, je velmi silnou formou sociálního důkazu. UseProof.com, to vám umožní umístěním jednoduchého vyskakovacího okna na obrazovku zákazníka, sdělením jim, že tuto službu používají ostatní jako oni.

Použijte sociální důkazUseProof.com je výkonná služba, která posiluje sociální důkazy a je známo, že zvyšuje prodej v průměru o 10%.

3. Vzájemnost

S větší pravděpodobností uděláme něco pro někoho, kdo je k nám milý. Dává to smysl, správně? Dr. Robert Cialdini to podpořil ve studuy, které ukázaly, že subjekty hodnotily ostatní jako příznivější, pokud jim tito lidé koupili plechovku sody. Jednoduchý, ale účinný. Myšlenka reciprocity v copywritingu znamená, že lidé budou od vás s větší pravděpodobností kupovat, pokud pro ně něco uděláte jako první.

Jak používat reciprocitu:

Nemusíte ani chodit z cesty dělat něco zvláštního pro každého potenciálního zákazníka. Ve skutečnosti se weby líbí Copyblogger stačí nabídnout množství úžasného bezplatného obsahu, než požádáte čtenáře, aby se zaregistrovali k odběru 1 $ měsíčně jako odběratel.

Skutečnost, že čtenář obdržel spoustu užitečných tipů a hodnoty, již znamená, že za ně pravděpodobně zaplatí více.

4. Prodejte něco menšího

Velké nákupy vyžadují čas na zvážení. Místo toho, abyste se přímo potápěli a strkali cenově výhodný produkt do tváře publika, začněte s menším, levnějším produktem, který jim dá představu o hodnotě, kterou jim můžete dát a co mohou očekávat, že od vás získají vyšší -ceněný produkt.

Přemýšlejte o tom, jako byste je usnadňovali ve větším prodeji. Z větší části budou zákazníci nadále nakupovat produkty od značek, které již znají a odkoupili.

Jak prodat něco menšího:

Nabídněte menší, štíhlejší verzi vašeho produktu nebo služby jako druh „ochutnávky“, abyste získali zájem lidí. Případně vytvořte sadu produktů nižší úrovně, které povedou k vaší cenově výhodnější nabídce.

5. Snobův efekt

Lidé se cítí zvláštně. Skutečnost. Tzv. Snob Effect navazuje na tuto myšlenku tím, že nabízí omezené edice a speciální doplňky pro lidi, kteří kupují první nebo pro věrné zákazníky.

Jako lidé se rádi cítíme součástí skupiny nebo komunity a čím exkluzivnější je tato komunita, tím lépe, správně?

Jak používat efekt Snob:

Přidejte do své řady produkty s omezeným vydáním nebo věrným zákazníkům při koupi přidejte něco navíc, aby se cítili zvláštně.

6. Fenomén shody

Fenomén shody je skvělý příklad sociálního důkazu. V zásadě je to místo, kde naznačujete potenciálnímu zákazníkovi, že jeho kolegové, přátelé a rodina investovali do vašeho produktu, a pokud se tak nestane, budou se cítit vynecháni..

Nenávidíme pocit vynechaný. Chceme být součástí akce, a proto proč přidání ve smyslu shody funguje tak dobře.

Jak používat fenomén shody:

Sdílejte, kolik dalších zákazníků podobných vašemu čtenáři zakoupilo váš produkt. Jednoduchá věta jako „40% vašich kolegů obchodníků používá produkt X, připojíte se k nim?“ dělají zázraky.

7. Kognitivní dissonance

Kognitivní nesoulad se vztahuje k psychologickému napětí, které vzniká, když někdo učiní rozhodnutí, které není zcela v souladu s vírou nebo životním stylem. Například když si někdo koupí cenově výhodný produkt a leží vzhůru, přemýšlí o tom, kolik utratil – to je kognitivní disonance.

příklad kognitivní disonanceZdroj obrázku

Jak používat kognitivní dissonance:

Pravděpodobněji to uvedete do hry po někdo od vás koupil. Když si zákazník zakoupí cenově výhodný produkt, můžete své obavy zklidnit pomocí osvědčení a úspěšných případových studií.

8. Averze ke ztrátě

Podle výzkumu cítíme ztrátu více, než cítíme zisk. Například, kdyby nám bylo řečeno, že budeme mít navýšení o 2 000 $, budeme rádi, ale pokud nám bude řečeno, že dostaneme snížení platu o 2 000 $, budeme živí, smutní a frustrovaní. Emoce, které bychom cítili ztrácí že peníze spíše než jejich získání, by převažovaly nad tím, jaké štěstí bychom z toho měli. To je síla averze ke ztrátám. Když čelíme ztrátě, máme tendenci jednat rychleji a na popud.

ztráta averzeZdroj obrázku

Jak používat ztrátovou averzi:

Chcete vytvořit situaci, kdy si vaše publikum myslí, že jdou prohrát něco, pokud nebudou kupovat váš produkt. Pomocí jazyka můžete ukázat, že spotřebitel již produkt má, video, které někoho ukazuje jiný používání produktu, nebo jednoduše nabídnout zkušební verzi na omezenou dobu.

9. Teorie expozice

To se týká myšlenky, že čím více jsme vystaveni něčemu, tím je pravděpodobnější, že si ho koupíme. Podle některých výzkumů to trvá sedm doteků pro zákazníka k provedení nákupu, takže jako firma musíte poskytnout těchto sedm kontaktních bodů.

Chci říct, jak máme něco chtít koupit, pokud nevíme, že existuje?

Jak používat teorii expozice:

Ujistěte se, že na vašem webu existuje více bodů, kde mohou vaši zákazníci vidět a dozvědět se o vašem produktu. Nestačí jen mít informace na jedné stránce. Místo toho ji chcete šířit po postranních lištách, zápatích, domovské stránce, sociálních médiích a dále.

10. Efekt Decoy

Už jste někdy šli něco koupit online a viděli jste výběr cenových úrovní? Tomu se říká návnadový efekt a jsou zde tři možnosti, z nichž dvě jsou za stejnou vyšší cenu, ale jedna nabízí další doplňky. Efekt návnady lze také dále zvýraznit zvýrazněním možnosti, kterou chcete, aby spotřebitelé využili.

návnadový efektThe Economist je toho dobrým příkladem.

Jak používat efekt Decoy:

Prezentujte svůj produkt ve třech různých cenových úrovních, kde dva vyšší cenové body jsou stejné, ale jeden nabízí další doplňky.

11. Kontextový efekt

Jak často kupujete popcorn, když jste na nákupech? Nyní přemýšlejte o tom, jak často kupujete popcorn, když jste v kině. Vsadím se, že jste značně s větší pravděpodobností si koupíte popcorn v kině, protože to je to, čím jste předpokládal dělat v kině. Toto je kontextový efekt.

Jak používat kontextový efekt:

Vytvořte nastavení pro své zákazníky, díky nimž chtějí nakupovat nebo alespoň ocitnou se v myšlení pro nákup. Výzkum ukazuje, že úroveň pohodlí podlahy například ovlivňuje to, jak spotřebitelé hodnotí kvalitu výrobku, který kupují. Díky tomuto online můžete pro spotřebitele vytvořit příjemný zážitek chtít koupit.

12. $ 100 versus 98 $

Pravděpodobně jste to viděli v obchodech, když jsou ceny produktů namísto paušální sazby 10,00 $ za 9,99 $. Proč je to? Je to proto, že podvědomě si myslíme, že šetříme peníze cenovou značkou 9,99 $. Zní to hloupě, ale funguje to.

Jak používat teorii 100 $ vs 98 $:

U všech produktů, u nichž jste na konci ceny stanovili paušální sazbu s nulou, přepněte ji tak, aby cena skončila na 8, 7 nebo 9, abyste získali pocit, že ušetříte peníze.

13. Smysl pro naléhavost

Nechceme se cítit, jako by nám něco uniklo, a proto je naléhavost důležitým psychologickým spouštěčem v copywritingu. Je to v podstatě, když značky nabízejí produkt pouze na krátkou dobu, nebo jej nabízejí za nižší cenu pro prvních 20, 50 nebo 100 kupujících.

Psychologické spouště - pocit naléhavostiBudget Inn Motel odvádí skvělou práci a vytváří pocit naléhavosti v tomto dodatku: „Na našem webu zbývá jen 5 pokojů!“

Jak vytvořit smysl pro naléhavost:

Udělejte na svém produktu výprodej s bleskem nebo ho nabídněte se slevou několika vybraným lidem, kteří si kupují jako první. Případně můžete inzerovat pouze s několika zbývajícími částmi – stejně jako spousta poskytovatelů ubytování a letů, aby přiměli vážné kupce, aby zasáhli nákup..

14. Prodávat výhody, nikoli funkce

Výhody se prodávají, nikoli funkce. Možná si myslíte, že sdílení všech lesklých funkcí, které váš produkt zaujme, láká kupce, ale je jim jedno, jaké zvonky a píšťalky má váš produkt. Místo toho jim záleží na tom, jak jim váš produkt pomůže vyřešit jejich problémy a dosáhnout jejich cílů.

výhody vs. funkceZdroj obrázku

Jak prodávat výhody, nikoli funkce:

Pokaždé, když přemýšlíte o vlastnosti vašeho produktu, zvažte jak které potenciálním kupcům pomohou dosáhnout jejich cílů. Změňte kopii na svém webu tak, aby se to odráželo, takže je to všechno kolem jim spíše než vaše produkt.

15. Vyprávění

Lidé milují příběhy. Připojujeme se k nim jako žádný jiný formát zápisu. Studie ukazují že příběhy ze čtení vytvářejí v našich mozcích komplexní fyziologickou reakci a aktivují všechny naše neurologické smysly. To nám pomáhá myslet, cítit, vidět a dokonce cítit, jaké by to bylo mít produkt – mocný koncept.

Jak používat vyprávění příběhů:

Všechny příběhy mají začátek, střed a konec. Spojte to se svým copywritingem prodeje tím, že nastíníte, jak vypadá život vašeho potenciálního kupujícího, než bude mít svůj produkt, co pro ně produkt udělá a jak bude vypadat jejich život po oni to koupili.

16. Promíchejte body bolesti

problém, agitovat, řešit teorii je obrovský ve světě prodeje copywritingu. V zásadě se jedná o myšlenku, že rozložíte klíčový problém, který vaše publikum má, a pak tento problém rozruší, takže jsou připraveni s tím něco udělat a poté jej vyřeší představením produktu jako odpovědi.

Jak agitovat body bolesti:

Vyberte hlavní problém, který má vaše publikum, a zapojte se do něj. Načrtněte, jaké jsou jejich životy s tímto problémem, a promíchejte je tím, že jim řeknete, proč je jejich chyba, že mají tento problém. Poté rychle představte svůj produkt jako svatý grál tohoto problému.

17. Vybudujte komunitu

Jak jsem již zmínil, lidé mají rádi pocit, že jsou součástí něčeho. Vraťme se znovu k Apple, který vytvořil tuto neuvěřitelnou skupinu fanoušků, kteří nakupují všechno a všechno nabízejí. Akt vytvoření komunity kolem vaší značky a produktu je neuvěřitelně silný, pokud se to udělá správně.

Jak vytvořit komunitu:

Otevřete dialog s publikem, mluvte přímo s nimi a sdílejte příběhy o jiných zákaznících, s nimiž se mohou vztahovat. Aby se cítili jako součást komunity, musí se cítit, jako by „zapadli“, proto používejte jazyk, který používají, a nastínte situace, ve kterých se mohou ocitnout.

18. Poskytněte méně možností

Mnoho podniků si myslí, že pokud budou mít více možností, osloví více lidí, a proto budou prodávat více. Ve skutečnosti se stane opak. Protože jsme lidé, trpíme vážným ohromením, když máme příliš mnoho možností. To nás vede k zamrznutí a ne k nákupu cokoliv.

Jak poskytnout méně možností:

Dopřejte své produktové nabídky na několik klíčových možností a nastíňte přesně to, co každá z možností získá kupujícího. Pokuste se je co nejlépe rozlišit a odhoďte všechny možnosti, které se zdají být příliš podobné.

19. Vytvořte zvědavost

Lidé jsou zvědaví tvorové. Přemýšlejte o těch titulcích click-návnady, které jsou virové. Tyhle jako „Tento muž vařil večeři … nikdy nebudete hádat, co se stalo dál“. I když je nám to jedno, je vrozená potřeba zjistit, co se bude dít dál. Vytváření zvědavosti je mocný způsob, jak přitáhnout lidi a přimět je ke koupi.

Jak vytvořit zvědavost:

Nejprve se chcete dozvědět, kde je tato informační mezera – víte, rozdíl mezi tím, co vědí, a tím, co ne. Pak chcete naplnit jejich očekávání. Můžete to udělat uvedením konkrétních faktů a čísel, například „Jak získat o 50% více prodejů za den“.

20. Klepněte na Emoce

Dle výzkumu, lidé se rozhodují svými emocemi, ne jejich logické mozky. Pokud na emoční úrovni chtějí něco, najdou způsob, jak toho dosáhnout. Když prezentujete produkty k prodeji, chcete lidi povzbudit, aby se cítili emocionálně a přiměli je, aby klikli na nákup.

Jak využít emoce:

Zvyšujte emoce sdílením šťastných příběhů nebo vytvářením pocitu hněvu a frustrace rozrušením těchto klíčových bodů bolesti. Jazyk je skvělý způsob, jak přimět lidi, aby cítili věci, takže místo slova „dobrý“ používejte slova jako „úžasná“..

Závěr

Jak vidíte, použití psychologických spouštěčů na vaše copywriting nemusí být obtížné.

Jednoduše klepnutím na základní lidské přesvědčení a chování se již dostáváte před podniky, které tomu tak není. Protože, i když to možná nebudeme vědět, jsou naše každodenní životy plné psychologických spouštěčů, které diktují naše chování a vzorce myšlení.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map