15 způsobů, jak získat více lidí ke sdílení vašeho obsahu

Naučte se, jak povzbudit více sdílení obsahu pomocí různých psychologických spouštěčů a technických optimalizací v rámci vašeho příspěvku.

Jak podpořit větší sdílení obsahu

Každý chce, aby jejich obsah byl virový. Nakonec jste na tom strávili spoustu času a úsilí a nyní je čas předvést to světu a sklízet výhody vaší tvrdé práce..

Takže když publikujete nový příspěvek na svém blogu a sdílíte jej na sociálních sítích, může to být punč do vnitřností, když nikdo nebude mít rád, komentovat nebo sdílet vaše věci. Nemluvě o tom, že mít účty Twitter a Facebook, které vypadají jako hřbitovy, je trochu trapné.

Vytvoření úspěšného příspěvku, který se ujme vlastního života, zahrnuje směs neuvěřitelného obsahu, seriózních propagačních dovedností a vnímavého publika..

Klikněte na Tweet

I když můžete ovládat první dvě, existuje umění a věda, které podporují druh reakce, kterou chcete od publika. To vyžaduje dvě věci: uspokojení psychologických nutkání, které nutí člověka ke sdílení, a kontrola všech polí pro hmatatelnější prvky stránky, díky nimž bude vypadat ostřejší (tj. Skvělá tlačítka nadpisů, vizuálů a tlačítek pro sociální sdílení).

V tomto článku probereme, jak můžete pomocí těchto faktorů povzbudit více sdílení obsahu na svém blogu.

Proč někdo chce sdílet váš obsah?

Nejprve se podívejme na to, proč lidé chtějí sdílet váš obsah. Velký důvod, proč sdílíme to, co sdílíme, je psychologie.

1. Lidé se chtějí cítit šťastně

Lidé s větší pravděpodobností sdílejí pozitivní obsah než negativní obsah. Podle vědkyně sociálních médií Dan Zarelly nikdo jako Debbie Downer nemá. Po analýze 100 000 sociálních účtů našel negativní poznámky vedly k méně následovníkům. Negativní komentáře zahrnovaly věci jako smutek, agrese, negativní emoce a pocity a morbidní komentáře.

lidé sdílejí obsah, díky kterému jsou šťastníLidé s větší pravděpodobností sdílejí obsah, díky kterému se cítí šťastní.

2. Lidé se chtějí cítit inspirovaní, překvapení, pobavení & Ohromen

Lidé také rádi sdílejí obsah, který inspiruje úžasem. Internetový obchodník Noah Kagan má další výzkum na podporu tohoto – mapoval 10 000 nejoblíbenějších článků na webu k emocím, včetně pobavení, úcty a smutku. Nejčastějšími emocemi spojenými s nejvíce sdílenými články byly: úcta (25%), smích (17%) a pobavení (15%).

3. Lidé chtějí obohatit životy lidí, kterým záleží

Devět z 10 lidí sdílí obsah online, aby někomu pomohlo mít pozitivní zážitek (nebo se vyhnout negativnímu), a téměř tolik (89%) sdílí, aby pomohlo ostatním ušetřit peníze.

Skupina New York Times Consumer Insight Group shromáždila některé z nejpřesnějších důkazů o motivacích, proč lidé sdílejí online. Skupina provedla osobní rozhovory, uspořádala týdenní panel pro sdílení a v rámci svého průzkumu provedla průzkum 2 500 těžkých online uživatelů. Našel to primární motivace, proč lidé sdílejí obsah znamená zlepšit životy těch, na kterých nám záleží, s 94% respondentů, kteří uvedli, že „zvažují hodnotu a užitečnost, kterou budou mít informace, které sdílejí, pro příjemce (y).

4. Lidé se chtějí sami definovat

Vědci z New York Times také zjistili, že 68% lidí sdílí, aby se definovali jak ostatním, tak sobě samým, a sdílení jim často pomáhá „kultivovat idealizovanou online osobnost“.

Studie dále zjistila, že sdílení bylo založeno na silné touze po ověření. Pro mnoho respondentů bylo sdílení obsahu velmi o předvídání a potěšení z odpovědi. Jeden respondent uvedl, že sdílení bez obdržení zpětné vazby bylo jako „přednáška, kde nikdo netleská“.

5. Lidé chtějí růst & Vyživujte jejich vztahy

Čtyři z pěti lidí, kteří se zúčastnili výzkumu The New York Times, uvedli, že sdílejí informace s ostatními jako prostředek k udržení spojení, když by jinak nebyli v kontaktu. A tři ze čtyř (73%) sdílejí obsah online, aby jim pomohli spojit se s ostatními, kteří sdílejí jejich zájmy.

6. Lidé se chtějí cítit naplnění sebe sama

Lidé si užijí sdílení cenných informací s ostatními – a získávají za to uznání. Jak poznamenal jeden člověk, který se zúčastnil výzkumu The New York Times, „Líbí se mi získávání komentářů, které jsem zaslal skvělými informacemi, a že moji přátelé je předají svým přátelům, protože je to tak užitečné. Cítím se tak cenný. “

Sdílení obsahu online také pomáhá lidem cítit se v kontaktu s lidmi kolem nich, přičemž 69% lidí říká, že sdílení informací způsobuje, že se cítí více zapojeni do celého světa..

7. Lidé sdílejí podporu dobrých příčin

Čtyři z pěti lidí sdílejí informace o příčinách a značkách, o které se zajímají, s několika lidmi, kteří se zúčastnili studie The New York Times, že říkají, že pokud jde o šíření slova o příčinách, kterým věřili, sociální média je zmocnila.

Vytváření obsahu, který lze sdílet

Vytváření sdíleného obsahu

Nyní, když znáte psychologické faktory, které nutí lidi ke sdílení, pojďme k technické optimalizaci na vaší stránce, aby lidé mohli snadno sdílet.

8. Usnadněte lidem sdílení vašeho obsahu

Pokud musí návštěvníci vašeho webu strávit 5 minut kliknutím a sdílet příspěvek, je pravděpodobné, že se toho vzdají. Udělejte tak, aby lidé co nejsnadněji sdíleli váš obsah začleněním tlačítek pro sociální sdílení, odkazů, tweetovatelných nabídek a dokonce i tlačítek Pinterest na obrázky. Umístění těchto umístění je také důležité a může vyžadovat určité testování. Obecně je nejlepší umístit tlačítka sociálních podílů nad, pod nebo na levou stranu vašeho obsahu.

Přidání tlačítek pro sociální sdíleníPřidání tlačítek sociální sdílení na horní, dolní a levou stranu vašich příspěvků usnadňuje lidem sdílení.

Přidání tlačítek pro sociální sdílení na levé straně (jak je znázorněno na obrázku výše) získává velkou pozornost, protože tlačítka jsou neustále viditelná, když čtenář posouvá stránku dolů. Protože lidé čtou zleva doprava, měli byste přidat tlačítka na levé straně. U mobilních zařízení s malými obrazovkami to však může zabrat příliš mnoho místa a je nejlépe deaktivováno. Jak již bylo řečeno, ujistěte se, že sdílení obsahu na mobilních zařízeních je stejně snadné jako na stolním počítači.

S umístěním knoflíků pro sociální sdílení nepřekračujte. Příliš mnoho lidí se daví & negativně ovlivnit uživatelský dojem.

Klikněte na Tweet

Vidíte, co jsme tam právě udělali? Výše uvedený „tweetovatelný“ obsah obvykle získá o 200% více tweetů než pomocí našeho standardního tlačítka sdílení dole. Pokud používáte WordPress, existují různé pluginy „click to tweet“. Ten, který používáme výše, je plugin TweetDis WordPress, který se velmi snadno používá a vypadá skvěle. Díky tomu je pro čtenáře velmi pohodlné tweetovat pouhým kliknutím!

9. Požádejte lidi o sdílení vašeho obsahu

Jednoduše žádat lidi o sdílení vašeho obsahu má silný účinek. Čtenáři mohou být zcela ochotní a otevřeni ke sdílení vašeho obsahu, ale pokud tak neučiníte, neučiní tak. Po svém příspěvku vyzvěte k akci a požádejte je, aby se přímo podělili se svými sociálními sítěmi. Můžete navrhnout konkrétní důvod ke sdílení – například „opakovat příspěvek, pokud s tím souhlasíte“ nebo „sdílet se svými přáteli, kteří mají rádi produkt X“ – nebo jim jen dát obecné pozvání. Je to neškodný požadavek, který jim připomene, že ostatní mohou mít užitek ze čtení vašeho obsahu (a může jim za to poděkovat později).

Požádejte lidi o sdíleníNamísto toho, abyste na konci uvedli pouze tlačítka pro sociální sdílení, požádejte lidi, aby sdíleli zprávu. “

Dan Zarella také studoval dopad žádosti lidí o sdílení. Po analýze 10 000 tweetů zjistil, že u těch, kteří používali fráze „prosím retweet“ nebo „prosím rt“, je mnohem pravděpodobnější, že budou retweetováni. Delší věta „prosím retweet“ přitáhla čtyřikrát více sdílení.

10. Povzbuzujte lidi, aby se vyjadřovali

Když lidé k něčemu přispěli, cítí se do něj více investováni. Používání výzev na konci vašich příspěvků, jako je například položení otázky týkající se obsahu příspěvku, povzbudí čtenáře, aby zanechali komentář, což jim umožní cítit se více nuceni sdílet s přáteli.

Povzbuzujte lidi, aby zanechali komentářAčkoli je obtížné přimět lidi, aby se vyjadřovali, požádejte je, aby na konci vašeho příspěvku.

Komentáře mohou zvýšit hodnotu a relevanci článku pro mnoho čtenářů. Neváhejte proto požádat lidi ve vašich sociálních sítích nebo dokonce vlivné hostující plakáty, aby zanechali komentář. Někteří lidé se skutečně těší na čtení komentářů v příspěvku, takže zajímavé dodatky do konverzace by je mohly přimět k opětovnému zveřejnění článku..

11. Vždy používejte obrázky

Obrázky zpřístupňují obsah a příspěvky s obrázky získávají více sdílení. Zahrnutí obrázků do příspěvku (nebo dokonce publikování vysoce vizuálního obsahu, například infographic) usnadňuje každému, kdo se dívá na příspěvek nebo grafiku, rychle získat základní představu o tom, o co jde. Podle psychologa Jerome Brunera z New York University, lidé si pamatují pouze 10% toho, co slyší, a 20% toho, co čtou, ale asi 80% lidí si pamatuje, co vidí a dělá. Ujistěte se, že používáte vysoce kvalitní obrázky, které jsou relevantní pro vaše téma.

RYCHLÝ TIP: Na Facebooku mají příspěvky obsahující obrázky o 104% více komentářů, o 84% lepší míru prokliku a 54% více lajků!

12. Napište silné titulky

Titulek je první věc, kterou čtenáři uvidí, když začnou číst váš obsah – a pro asi 80% z nich je to jediná věc, kterou uvidí.

Drtivá většina čtenářů se nikdy nedostane za titulek, protože je nepochopí. Před vytvořením dokonalého nadpisu si pečlivě promyslete své cílové publikum a přitažlivost obsahu.

RYCHLÝ TIP: Titulky by měly navázat emoční spojení se čtenářem. Většina čtenářů to potřebuje, aby mohla pokračovat ve čtení a interakci s vaším obsahem a poté jej sdílet. Nezapomeňte do nadpisu využít jeden z psychologických prvků, o kterých jsme mluvili výše!

Zvažte použití tohoto Headline Analyzer z Advanced Marketing Institute, což určuje emoční dopad vašeho nadpisu. K dispozici jsou také nástroje jako CoSchedule a KingSumo Headlines, které vám mohou pomoci optimalizovat vaše titulky.

13. Publikování různých typů obsahu

Publikování obsahu neznamená automaticky publikování příspěvků nebo článků. Takže pokud jste někdo, kdo je pro vás obtížný přijít se správnými slovy pro váš obsah, použijte médium, které vám vyhovuje. Může to být něco vizuálního jako infographic nebo něco konkrétnějšího jako video.

Různé typy obsahu přitahují různé typy lidí. Při dalším zvažování, jaký druh obsahu tedy na svém webu publikovat a sdílet, mějte na paměti 6 různých typů stylů učení:

  • Vizuální: Vizuální studenti dávají přednost grafům, obrázkům a diagramům.
  • Zvuk: Studenti se sluchovým signálem se učí nejlépe posloucháním informací a rozhovorů, jakož i poslechem hudby.
  • Slovní: Slovní studenti mají rádi psané slovo a nejlépe se učí čtení a psaní.
  • Fyzický: Fyzičtí studenti jsou nejpohodlnější fyzicky dělat úkol nebo když se pohybují.
  • Logický: Tito lidé mají matematické myšlení a učí se prostřednictvím logiky, uvažování a systémů.
  • Sociální: Sociální studenti se nejlépe učí prostřednictvím rozhovoru a skupinové práce.

Nejlepší na vytváření různých obsahů, které oslovují lidi s různými styly učení, je to, že zlepšíte přístupnost svého webu pro širší publikum a zajistíte, aby byl váš obsah sdílen na jakékoli sociální síti..

Pokud máte archiv starého obsahu, vyplatí se také přeorientovat obsah. To znamená přeměnit dlouhé příspěvky na e-knihy, přizpůsobovat videa do podcastů a hledat nové způsoby publikování existujícího obsahu. Pufr má skvělého průvodce jak vdechnout nový život starému obsahu.

14. Přidejte otevřené grafické meta tagy & Optimalizujte je pro sdílení

Používání vlastních titulů, popisů a obrázků může výrazně zvýšit vaši angažovanost na platformách sociálních médií. Proč? Protože když uživatel zkopíruje a vloží váš odkaz, aby ho mohl sdílet na své oblíbené sociální síti, obvykle vytáhne výchozí název a meta popis stránky. Často obrázek chybí nebo je irelevantní.

Přidáváním otevřít graf meta tagy ke svému příspěvku a optimalizaci základních metadat, můžete nastavit informace, které chcete zobrazit a ovládat, co uživatelé uvidí na svých sociálních zdrojích.

Přidejte sociální metaznačkyPřidání metaznaček otevřeného grafu vám pomůže ovládat, co se zobrazí, když někdo sdílí váš obsah. Facebook to ve výchozím nastavení dělá slušnou práci, ale je to stále dobrý nápad.

15. Získejte správné načasování

I když lidé používají sociální média 24/7 po celém světě, jsou nejvyšší časy, kdy je více lidí – a zejména vaše cílové publikum – často online. Zveřejněním obsahu během těchto vrcholných časů získáte více zhlédnutí a sdílení.

  • Nejlepší časy zveřejnění na Facebooku jsou v 9:00, 13:00 a 15:00 ve čtvrtek, pátek, sobotu a neděli.
  • Nejlepší časy pro pípání jsou ve středu poledne, 15:00, 17:00 a 18:00.
  • Nejlepší časy zveřejnění příspěvků na Instagramu jsou v pondělí a ve čtvrtek 2:00, 8:00 a 17:00.

Stojí za zmínku, že tyto časy jsou obecné, takže je použijte jako vodítko pro vlastní výzkum chování konkrétních cílových skupin. Nejlepší místo, kde začít, je Google Analytics, kde si můžete vytvořit vlastní přehledy, abyste určili nejlepší den a čas pro sdílení obsahu na sociálních médiích a měřili výsledky.

KONEČNÝ TIP: Nezapomeňte sledovat své výsledky pomocí nástrojů, jako je Google Analytics, abyste se mohli dozvědět, co funguje a co nefunguje, a postupem času měnit svůj obsah..

Závěr

Udělejte si čas na vytvoření fantastického obsahu, který nutí lidi ke sdílení vašeho obsahu, vyžaduje spoustu práce, ale návratnost stojí za to, když je váš obsah sdílen široce a získáte zpětnou vazbu o tom, jak úžasné je.

Je vhodné věnovat čas optimalizaci vašich příspěvků, aby se zajistilo snadné sdílení obsahu. Vždy zahrňte obrázky a nadpis, který si zaslouží sdílení, a zvažte svůj účel, abyste svůj obsah znovu zacílili, abyste měli vždy něco nového.

Máte nějaké tipy nebo dotazy ke sdílení obsahu? Dejte nám vědět v komentářích níže!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me