11 nejlepších nástrojů UX, které lze použít při návrhu a vývoji webových stránek

Objevte nejlepší nástroje pro testování použitelnosti, které můžete použít ke zlepšení uživatelského prostředí vašeho webu a lépe porozumět chování návštěvníků.


Nejlepší vyšetřovací nástroje UX

Vytváření webových stránek pro něčí podnikání není malý podnik; existuje mnoho věcí, které je třeba zvážit. Web musí fungovat určitým způsobem, musí být viditelný pro uživatele a musí být snadno vyhledáván, když je hledán konkrétní výklenek, produkt nebo služba..

Jeden může ocitnout s plně funkční, profesionálně vypadající, webové stránky. Jeden s velkou čistou přítomností a mnoha návštěvníky, ale s nízkým konverzním poměrem. Někteří si mohou myslet, že nabízená služba nebo produkt nějakým způsobem chybí nebo je nežádoucí, ale obvykle to není příčinou nízkého prodeje. Osoba, která proklikla na konkrétní web, tak činí, protože je na trhu pro konkrétní produkt nebo službu. Nízký převod lze lépe vysvětlit špatným uživatelským dojmem (UX). Vylepšení UX je jedním z nejlepších způsobů, jak zvýšit míru uživatelů. Zde se podíváme přesně na to, počínaje stručným vysvětlením UX a designu a následováním nejlepších nástrojů pro vyšetření UX.

Co je UX?

User Experience je aspekt designu webové stránky, který se zabývá tím, jak uživatelé interagují s webem. Jedná se o vztah mezi lidmi a funkčností webových stránek. Mnoho lidí nesprávně srovnává UX s tím, jak web vypadá, s jeho estetickými vlastnostmi, ale to není úplně pravda. Termín používaný k popisu rozložení, barvy, struktury a celkového vzhledu webu se nazývá uživatelské rozhraní (UI). UX a UI jsou dva hlavní aspekty webdesignu a nelze je oddělit. Oba se navzájem ovlivňují. Například posuvné pole se může pohybovat nahoru a dolů nebo doleva a doprava. Obě jsou možnosti uživatelského rozhraní, ale principy UX nám říkají, že uživatelé důrazně upřednostňují rolování nahoru a dolů. UI je ryze digitální úvaha a UX se zabývá tím, jak digitální funkčně interaguje s lidským uživatelským zážitkem.

Základní principy UX

Seznámení se základními principy UX pomůže pochopit UX a jak se liší od UI. První hlavní princip UX je jasný Hierarchická struktura v informačním toku webových stránek. Například rozbalovací nabídky by měly mít záhlaví obecných kategorií a po výběru by měly zobrazovat konkrétnější informace nebo možnosti. Také by měla být webová stránka Snadná navigace. Pokud se uživatel chce dozvědět více o produktu nebo službě, měl by být schopen jej snadno najít. Webové stránky jsou kontrolovány nečteny, takže by se nemělo očekávat, že uživatel bude hledat informace, protože to s největší pravděpodobností povede ke kliknutí. A konečně, stránka by měla mít vysokou úroveň Vedení. Uživatel by se měl vydat na malou cestu, která je informuje o nabízeném produktu nebo službě, proč je potřebuje a končí možností nákupu.

11 z nejlepších nástrojů UX vyšetření vyzkoušet

Nyní, když bylo dosaženo základního porozumění UX, se podíváme na některé z nejužitečnějších UX vyšetřovacích nástrojů, které mohou jednotlivci využít.

1. Testování uživatelů

UserTesting nabízí čestnou zpětnou vazbu od skutečných uživatelů. Tento web funguje tím, že platí jednotlivcům, kteří jsou prověřeni, za interakci s webem a zpětnou vazbu. Nabízí také zpětnou vazbu od zkušených profesionálů v oblasti designu UX. Mnoho lidí se to líbí, protože poskytuje zpětnou vazbu od odborníka i průměrného uživatele.

2. Převést

Převést snímek obrazovky

Konvertovat se specializuje na testování A / B, což je analytický pohled na dva webové stránky nebo aplikace a na to, jak si vedou proti sobě. Pokud má společnost nebo jednotlivec dva konečné návrhy, ale není si jistý, který z nich je lepší, může Convert provést, který z nich má lepší výkon. Aplikace Convert používá integraci Google Analytics, z nichž mnozí považují za užitečné a pochopitelné./

3. Crazy Egg

Screenshoty k Crazy Egg's tepelná mapa

Crazy Egg poskytuje majitelům stránek vizuální data o činnosti uživatele na webové stránce. Tento nástroj využívá výkonné funkce jako HeatMap, ScrollMap, Overlay a Confetti ke sledování věcí, jako jsou místa, kde lidé nejčastěji klikají, jak daleko se posouvají dolů a kolik času tráví na určitých stránkách. Tento nástroj může být velmi užitečný při určování, které funkce přidává UX a které aspekty zabírají místo.

4. SessionCam

SessionCam pomáhá zlepšit míru konverze pomocí konkrétních analytických nástrojů. Využívá software pro detekci chyb, jehož cílem je najít nejčastěji se vyskytující chyby na webové stránce. Hledá také body, kde uživatelé nejvíce zápasí. Pokud se u uživatelů zjistí, že tráví více času, než je nutné, na určité části webové stránky, mohlo by to znamenat, že by se v tomto bodě mohlo vylepšit UX. Jednou z nejlepších funkcí, které nabízí, jsou relace. Zde může vlastník webu zobrazit aktivitu jednotlivých uživatelů a zjistit, jak interagují s webem. Lidé ne vždy komunikují s webem tak, jak měl designér na mysli, takže to může být silný náhled. Uživatelská zkušenost se může výrazně lišit od zkušenosti, kterou konstruktér zamýšlel vytvořit. Jedním z nejlepších způsobů určení, zda vize odpovídá realitě, je vidět, jak uživatelé interagují s webem a jeho funkčností.

5. HotJar

Snímek nálevky HotJar

Stejně jako dříve zmíněný vyšetřovací nástroj, HotJar také poskytuje kvalitní záznamy relací pro vlastníky a designéry stránek. HotJar je mnohem více založený na analytice a také využívá průzkumů a zpětné vazby od uživatelů. HotJar považuje zážitek uživatele na webových stránkách za cestu, která by jej nakonec měla vést k nákupu.

6. Celý příběh

Celý příběh nabízí stejné nástroje pro nahrávání živých relací jako předchozí dva vyšetřovací nástroje UX, ale se zaměřením na identifikaci chyb a bodů selhání. Chyby, selhání nebo závady (jako jsou nekonečné smyčky nebo vypršení časového limitu načítání stránky) jsou velmi pravděpodobně příčinou poklesu uživatelů. S takovou velikostí konkurence v každém Niche uživatelé nemají trpělivost pro špatně fungující webovou stránku. I když je UX uživatele plně optimalizován, pokud má web chyby nebo často dojde ke zhroucení, bude to zbytečné.

7. LookBack

Podívej se zpátky se liší od ostatních tím, že se zaměřuje na mobilní UX. Stále více lidí provádí velké části nebo všechny své online nakupování na svých mobilních zařízeních. Je to jednoduše kvůli pohodlí a množství času, který lidé tráví mimo svůj dům nebo mimo počítačový stůl. Mít špatně fungující, ne uživatelsky přívětivý mobilní web pravděpodobně povede ke špatným konverzním poměrům pro ty, kteří si prohlížejí web v mobilním zařízení.

8. Vhodný

Vhodný snímek obrazovky

Na rozdíl od několika posledních zmíněných aplikací Vhodný se více zaměřuje na zpětnou vazbu od uživatele než na údaje o činnosti uživatele. Inteligentně to provádí tím, že určuje nejlepší čas pro shromažďování zpětné vazby od uživatelů na základě aktivity, umístění a chování uživatelů. Apptentive využívá možnosti hodnocení, průzkumy a písemnou zpětnou vazbu od uživatelů, aby majitelům webových stránek pomohl zlepšit jejich UX.

9. UserReport

Snímek obrazovky uživatelské zprávy

Nejjednodušší nástroje jsou někdy nejlepší pro danou práci. UserReport se zaměřuje na komplikovanou analytiku a metriku elegance. Nabízí základní, ale výkonné nástroje – průzkum a písemnou zpětnou vazbu. Nejlepší část UserReport je, že základní funkce jsou zdarma. Upgrady, jako jsou analytické zprávy a skóre NPS, jsou k dispozici jako placené aktualizace.

10. Usabilla

Usabilla nabízí širokou škálu služeb, ale je známá hlavně svou hloubkovou analytickou analýzou. Ti, kteří chtějí lépe porozumět uživatelské zkušenosti s interakcí se svým webem prostřednictvím mnoha různých datových bodů, se mohou obrátit na Usabilla. Tato aplikace je k dispozici také pro mobilní zařízení a byla používána společnostmi, jako jsou Toyota a Tommy Hilfiger.

11. Potlesk

Potlesk obrazovky řídicího panelu

Potlesk je zaměřen na princip „testování davu“. Má jednu z největších komunit testerů UX / UI na světě a nabízí vysokou míru zpětné vazby, kterou její konkurenti nesrovnají. Velká síť testerů umožňuje testovat web na téměř jakémkoli zařízení po celém světě – notebooky, stolní počítače, tablety, smartphony atd. Rozděluje také zpětnou vazbu podle konkrétních demografických kritérií, která mohou být pro majitele stránek užitečná. Například, pokud je produkt nebo služba někoho uváděna na trh primárně do určité věkové skupiny, bylo by užitečné vědět, jak daná skupina hodnotila web před ostatními. Ti, kteří chtějí nechat své stránky testovat co největším počtem lidí, by měli zvážit použití potlesku.

Závěr

Vytvoření kvalitního uživatelského prostředí není snadné. Vyžaduje to velké množství myšlenek a plánování ze strany projektanta. Dokonce i tak se úspěch neměří žádným množstvím plánování nebo designu, ale spíše zkušeností, kterou uživatelé v reálném světě mají při interakci s webovou stránkou a její funkčností. Využití výše uvedených nástrojů je nezbytným krokem ve vývoji kvalitního UX.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map