11 Efektivní strategie elektronického obchodování B2B pro zvýšení prodeje

Naučte se, jak vybudovat expozici vaší značky a zlepšit prodej využitím těchto strategií elektronického obchodování B2B.


Strategie elektronického obchodování B2B ke zlepšení prodeje

Svět elektronického obchodování B2B je složitější než prodej produktů vašim online zákazníkům. Pokud jde o B2B marketing, nalezení nového klienta a udržení starého má větší podíl. Je to proto, že se většinou opírá o příchozí prodeje.

Proto je třeba zajistit, abyste využívali těchto 11 účinných strategií elektronického obchodování B2B, aby vaše značka byla co nejvíce vystavena a zvýšila váš prodej:

1. Napište působivý, ale vizuální popis produktu

Popisy produktů jsou zásadní. Ve skutečnosti to bylo ohlášeno 59% B2B zákazníků sami provádějte online výzkum. Místo čtení propagačního obsahu hledají objektivnější informace.

Chcete-li zvýšit prodej B2B, vytvořte dostatečně přesvědčivý popis produktu, který bude odpovídat na nejčastější výzvy vaší cílové skupiny.

Při vytváření obsahu se musíte zaměřit na jedinečné potřeby a obavy vašich klientů. Můžete také provést efekt Amazon, kde začleníte recenze produktů do své platformy elektronického obchodování B2B.

Kromě toho můžete také implementovat funkci upellingu a cross-sellingu ve svých strategiích elektronického obchodování B2B.

2. Investujte do SEO

V datech od Search Engine Land si myslí 57,4% obchodníků B2B SEO jako integrální součást generování potenciálních zákazníků. navíc, 62% kupujících B2B provést vyhledávání na webu, než přijdou s rozhodnutím o nákupu.

Většina těchto vyhledávání začíná také pojmy, které nejsou značkové a obecné. Proto je třeba posílit a vytvořit relevantní obsah a také nejběžnější slova, která vaše publikum hledá.

Pokud vaše společnost není v nejlepších výsledcích vyhledávání, je pravděpodobné, že vaše vyhlídky jsou pravděpodobně v rukou vašeho konkurenta.

Pokud jste v SEO ještě nezkoušeli, můžete začít se základy technického SEO, které zahrnuje optimalizaci rychlosti webových stránek, vzory vzájemného propojení a použití mapy stránek..

RYCHLÝ TIP: Využijte platformu Link, která je schopna najmout profesionální autory a SEO, kteří vám mohou pomoci sestavit cílené zpětné odkazy pro SEO a PR.

3. Využijte sociální média

Jedním z nejvíce podceňovaných B2B marketingových nástrojů jsou sociální média, zejména pokud jde o podporu prodeje v elektronickém obchodování.

Je to užitečné pro většinu podniků B2C. A pokud bude použit správným způsobem, může být prospěšný pro jakékoli podnikání v oblasti elektronického obchodování.

Platforma, kterou používáte, je stejně tak důležitá. Zatímco B2B marketing je zřídka efektivní na platformách jako Pinterest a Instagram, je velmi úspěšný v cílení na různé profesionály a průmysly na LinkedIn.

Je také efektivní, aby se B2B uvádělo na trh na Twitteru a Facebooku.

4. Poskytněte vynikající UX a atraktivní UI

Skvělá uživatelská zkušenost a uživatelské rozhraní jsou nejdůležitějšími faktory úspěchu vaší marketingové strategie B2B.

Pokud máte platformu, která je matoucí a těžko se orientuje, je méně pravděpodobné, že vaši potenciální klienti budou mít čas se dozvědět více o svých firmách a produktech, které poskytujete..

Vaše strategie příchozí generace potenciálních zákazníků bude také zraněna a potenciální zákazníci by vás mohli ztratit.

Vězte tedy, s jakou osobou uživatele máte co do činění, a jaké jsou její bolesti a potřeby. Vezměte v úvahu, s jakými problémy se také potýkají. Poskytněte vynikající UI a UX, které hluboce sedí na problémech zákazníka, osobnosti a potřebách.

5. Nastavte možnosti hromadného objednávání

Ne všechny značky elektronického obchodování B2B prodávají drahé předměty. Proto si také musíte být vědomi toho, kolik zákazníků chtěli koupit a jak to chtějí koupit.

Řekněme; společnost prodává tisíc liber gumových rukavic v jediném nákupu. Kupující, který chtěl tyto předměty, může chtít, aby se tisíc těchto gumových rukavic distribuovalo v provozních zařízeních, obchodech a dalších zařízeních.

Znalost toho, co zákazníci od těchto hromadných objednávek chtějí, vám pomůže vytvořit produkty, které si snadno zakoupí na jedno kliknutí, místo aby jim nechalo desetkrát objednávat deset krabic rukavic

6. Nabídněte Starter Pack pro nové zákazníky

Stejným způsobem, jakým si zákazníci chtějí prohlížet váš produkt na obchodních veletrzích, by si klienti také chtěli vyzkoušet vaše výrobky na svém pracovišti, aby získali dojem.

Pokud někdy prodáváte zboží hromadně, ujistěte se, že na svém webu také uvádíte jednotlivé možnosti. Kromě toho můžete zákazníkům posílat vzorky zdarma, pokud jim nemůžete poskytnout malé dávky vašich produktů.

Konečným cílem je umožnit vašim zákazníkům používat vaše produkty a snížit riziko, že provedou obrovský hromadný nákup špatně.

7. Zjednodušte proces transakce

Kupující požaduje, aby byl platební proces rychlý a rychlý. Když je kupující B2B na obrazovce nákupu a chystá se provést platbu, určitě s vámi provede transakci.

Pokud dojde k nejhoršímu, povede složitý platební systém k opuštěnému vozíku. Proto je třeba celý proces plateb zjednodušit.

Udržujte tedy svůj platební formulář krátký. Požádejte pouze o základní informace. O další podrobnosti můžete požádat prostřednictvím platební obrazovky, osobních údajů nebo formuláře s podrobnostmi o doručení.

Kromě toho můžete pro usnadnění platebního procesu využít úplatku, který podporuje nejběžnější způsob platby. Pro mezinárodní nákupy můžete využít Paypal a Stripe.

8. Upřednostněte včasné a urychlené doručení

Musíte se také zaměřit na přepravní část vaší cesty.

Většina B2B klientů potřebuje vědět, kdy mohou získat své zboží. Proto v roce 2005 e-commerce plnění, musíte jim poskytnout datum, které je přesné a spolehlivé.

Všímej si; někteří jsou dokonce ochotni zaplatit více za urychlené přepravy.

9. Hledejte B2B webové stránky a tržiště elektronického obchodování

Jakmile máte webovou stránku B2B, která je plně optimalizována a funguje dobře, pak je nejvyšší čas, abyste také expandovali do jiných teritorií online. Abyste mohli maximalizovat své úsilí, zaměřte se na průmyslové stránky a další velkoobchodní distributory.

Pro většinu prodejců B2B jsou online tržiště vynikající, protože poskytují rychlý přístup širokému novému publiku.

Zde je seznam (v žádném konkrétním pořadí) nejlepších online B2B tržišť:

  • eWorldTrade – Je to jeden z nejrychleji rostoucích B2B portálů a služeb na světě.
  • Amazon Business – B2B portál přizpůsobený profesionálním prodejcům k dosažení vyhlídek na Amazonu.
  • DHGate – Online tržiště, které obstarává produkty pro zákazníky s přibližně 1,2 miliony prodejců a 10 milionů kupujících.
  • Joor – Jeden z největších velkoobchodních trhů módy s přibližně 1500 značkami a 155 000 maloobchodníky.
  • Prodejci FGM – Velkoobchodní trh online, který funguje jako online veletrh.

10. Přidejte další zákaznické recenze

Bezpochyby jsou recenze zákazníků nejdůležitějšími faktory, které ovlivňují jakékoli klíčové rozhodnutí na webu elektronického obchodu.

To platí zejména v odvětví elektronického obchodování B2B, protože ostatní podniky se budou cítit jistější, protože vědí, že se setkávají s jinými společnostmi, které se trochu podobají použití vašich produktů a služeb..

Recenze jsou navíc silným ukazatelem toho, že nabízíte produkty, které umožňují společnostem uspět.

Ne všechny recenze, které obvykle musíte mít, jsou však pozitivní. Čestná recenze by se stále mohla pozitivně promítnout do vaší firmy.

11. Zkuste být aktivní

Svět B2B může být trochu skličující, protože podniky bývají idiosynkratické než průměrní zákazníci.

To je přesně důvod, proč musíte sledovat své nejúspěšnější procesy a vytvářet B2B upses na základě nástrojů, o kterých si myslíte, že by mohly svým klientům poskytnout vynikající výsledky..

Také váš přístup k B2B klientům by měl být důkazem, že rozumíte jejich bodům bolesti. To by mohlo být tak jednoduché, jako je snížení přepravních nákladů na produkty, které jsou křehčí, nebo udržení kvality větších velkoobchodních objednávek.

Ukažte jim, že vám záleží na jejich podnikání, a oni budou ochotnější poslouchat.

Závěrečné myšlenky

Vytváření strategií elektronického obchodování B2B není snadné. Musíte se držet své popravy a být trpěliví s výsledky.

Jakmile víte, co funguje dobře pro vaše podnikání, veškeré vaše úsilí se nakonec vyplatí s vyšší návratností investic.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me