10 základních tipů pro testování A / B na vašem webu elektronického obchodu

Jak testovat a měřit míru konverze pro vaše online podnikání pomocí testu A / B Split Testing & 6 míst, kde začít s prováděním těchto testů.


Rozdělené testování pro zvýšení míry konverze

Testování A / B nebo split testování je metoda testování použitelnosti a uživatelského dojmu vašeho webu. Zahrnuje to vytvoření dvou nebo více verzí vašeho webu a porovnání výsledků každého z nich s cílem identifikovat nejlepší způsob, jak nasměrovat uživatele přímo k vašemu produktu nebo službě..

Na rozdíl od jiných forem testování použitelnosti je skvělou věcí při testování A / B to, že poskytuje příležitost otestovat vaše stránky na živých trzích. Dobře provedený test poskytne nejen cenné budoucí marketingové informace, ale v tomto procesu se také může vyplatit. Může také mít příznivý vedlejší účinek v tom, že může pomoci lidem zapojit se do vašeho webu nebo produktu, jednoduše proto, že většina lidí má rád nový obsah.

Testování rozdělení elektronického obchodu

Můžete najít mnoho protichůdných informací o tom, jak dlouho byste měli čekat, než změníte svůj web, s rozsahy nárokovanými mezi 6 měsíci a 3 roky. Realisticky byste však měli svůj web přepracovávat, kdy a jestli přestane být účinný. Jak můžeš říct? Zřejmé ukazatele mohou zahrnovat zaostávající prodej nebo důkaz, že lidé navštíví váš web a odejdou před nákupem, nebo by to mohlo být, že se jen nudí. A / B nebo split testování vám může pomoci, udržet vaši firmu na nohou a současně udržet zájem vašich zákazníků nebo uživatelů..

Změna z důvodu změny nemusí být nutně dobrá věc, nicméně změna, aby lidé byli zaměstnáni, je, zejména pokud to zvýší vaši dolní hranici.

VĚDĚL JSI? Ukázalo se, že testování A / B generuje 20-25% více potenciálních zákazníků pro weby elektronického obchodu a 30-40% více pro B2B stránky.

Metodika – tipy pro efektivní testování A / B

Tip 1. Nejprve proveďte předběžné testování

Je dobrý nápad založit svůj výzkum na některých názorech druhých, než začnete. Někdy se dostáváme příliš blízko k našim webům, abychom si všimli problémů, které ostatní okamžitě zjistí. Několik těchto metod jsem popsal dříve, na které se můžete podívat. Zatímco cvičení, jako je třídění karet, může poskytnout některé cenné informace, přinejmenším byste měli udělat malou zkoušku na chodbě, abyste získali základní představy o oblastech, které by mohly být vylepšeny..

Tip 2. Ukázkové velikosti

Na rozdíl od jiných forem testování použitelnosti, které doporučujeme testovat méně než 10 lidí, při testování A / B budete muset pracovat s mnohem větším vzorkem.

I když vás nechci nudit podrobnou přednáškou o statistice, měli byste si být stále vědomi několika konceptů, zejména statistického významu. Může to znít komplikovaně, je to však jen zkouška, zda jsou výsledky, které získáte, pravděpodobně skutečné, nebo zda jsou jednoduše způsobeny náhodou. Chcete-li mít dobrou důvěru ve své výsledky, do značné míry závisí na velikosti vzorku nebo počtu lidí, které musíte testovat, abyste snížili pravděpodobnost, že vaše výsledky nejsou náhodné.

Pokud se dokážete přesvědčit, že jsou vaše výsledky přesné, můžete se obvykle spolehnout na 95%. Jinými slovy, s touto úrovní by existovala pouze 5% pravděpodobnost, že vaše výsledky jsou způsobeny náhodou.

normální křivka

Je důležité si uvědomit, že jen proto, že něco je statisticky významné, nemusí nutně znamenat, že účinek je velký. Řekněme například, že můžete získat jednoho z 10 000 lidí, aby si zakoupili váš produkt v jedné kampani, ale v jiné dostanete dva ze stejného vzorku. Přestože výsledky mohou být statisticky významné a vy byste mohli tvrdit, že se vaše výsledky zdvojnásobily, realisticky jste dosáhli pouze zvýšení o 0,01 procenta. To je zřídka to, co by většina považovala za „úspěch“. Pokud je však vzorek pouze 100, pak by tato úroveň nárůstu znamenala mnohem více. Z tohoto důvodu budete chtít nastavit základní hodnotu toho, čeho chcete ze svých testů dosáhnout.

Délka doby, po kterou chcete test udržet, závisí do velké míry na velikosti vzorku, kterou si myslíte, že potřebujete zjistit, zda jsou vaše výsledky platné..

Tady je užitečná kalkulačka pro stanovení velikosti vzorku.

Tip 3. Začněte s několika hypotézami

Vyberte několik oblastí, které si vaše předměty vybraly v bodě 1 výše, a odložte je stranou jako různé oblasti k testování. Hypotézy nejsou teorie; jedná se o soubor vzdělaných „odhadů“, které vy, vědec, kterého jste nyní, provedete před zahájením testování. Udělejte si seznam těchto, s jasně definovanými výsledky, jaké výsledky očekáváte.

Zde je několik příkladů otázek:

  • Tlačítko „koupit nyní“ v pravém horním rohu stránky bude mít větší účinek než tlačítko vlevo dole?
  • Budou mít odkazy na externí weby otevřené v novém okně, aby lidé na vašem webu zůstali? Způsobí, že lidé odejdou kvůli příliš velkému množství informací?

Tip 4. Otestujte své teorie

Udělejte si podrobné informace o svých výsledcích. Porovnejte účinky se statistikami využití vašeho webu. Identifikujte informace, které se liší. Je dobré se podívat na to, kolik stránek lidé kliknou před odjezdem, jaký je poměr mezi počtem stránek proklikaných do nákupního košíku nebo kontaktních informací a poměr návštěv ke skutečnému prodeji nebo kontaktům. Google Analytics poskytuje vynikající informace o používání na vašem webu, včetně toho, jaká zařízení zákazníci používají a odkud pocházejí. Jednou z mých oblíbených funkcí je „cesta přes web“ nebo „tok uživatelů“, který vám řekne, jak uživatelé skutečně používají váš web:

Snímek obrazovky Google Analytics uživatele Flow

Tip 5. Testujte jednotlivé teorie jeden po druhém

Jednou z běžných chyb, kterou lidé dělají při testování A / B, je pokus otestovat vše najednou. Problém s tímto přístupem je v tom, že vás mohou výsledky, které získáte, uvést v omyl. Vy nevíte, jaké změny jste provedli, který účinek. To může vést k tomu, abyste provedli změny špatné věci a mohli by vám ublížit na spodním řádku.

Tip 6. Použijte postupné testování

Jakmile zjistíte, že jedna metoda funguje lépe než druhá, pokračujte v testování dalších hypotéz na základě výsledků, které jste našli. Možná zjistíte, že jedna metoda funguje tak, aby se lidé dostali dále, ale ne tam, kde chcete, aby byli (například skutečný nákup vašeho produktu!) Pokračujte ve vyhledávání a hledejte lepší způsoby, jak uživatele dostat do koncového bodu. Jinými slovy, půjčit si termín z prodeje, najít přístup, který z vašeho webu udělá nejlepší „blíž“.

Tip 7. Otestujte různé verze svého webu současně

Existuje mnoho faktorů, které mohou ovlivnit a případně vést k zavádějícím výsledkům testu. Můžete například zobrazovat jinou reklamu na různých místech, která by mohla změnit typy lidí, na které byste se mohli dostat. Vaše výsledky by mohly být vyřazeny z důvodu svátků, kolísání na vyžádání nebo pokud je to prostě pomalejší období roku. Z tohoto důvodu byste měli testovat oba vzorky současně, abyste snížili pravděpodobnost, že externí faktory ovlivní platnost vašich výsledků..

VĚDĚL JSI? Google provedl v roce 2011 přes 7 000 A / B testů.

Tip 8. Přijměte, že byste mohli být špatní.

Je velmi běžné, že lidé vyhledávají a nacházejí informace, které potvrzují to, čemu již věří. Tomu se říká „bias potvrzení“ a jedná se o klam, a pokud se mu nevyhnete, může to mít vážné důsledky pro váš konečný výsledek. Na základě vašich výsledků buďte ochotni změnit názor. Někdy budete možná muset začít znovu od začátku.

Tip 9. Porozumění výsledkům

Mimořádně častou chybou, zejména u nových vědců, je chybná korelace s kauzalitou.

Jinými slovy, to, že dvě věci se dějí současně, neznamená, že jedna věc způsobila druhou. Vaše pozitivní výsledky nemusí být způsobeny různými designy; mohlo by to být náhodné. Mohli jste vidět nárůst popularity v určitém čase, a to v důsledku náhlé poptávky na trhu nebo skutečnosti, že vaše reklama začala bít správným lidem. Nebezpečí těchto typů chyb je v tom, že můžete provádět změny, které mohou být neúčinné nebo horší, škodlivé. Z tohoto důvodu:

Tip 10. Testujte a testujte znovu

To platí zejména v případě, že výsledky # 6 výše nejsou to, co jste očekávali, nebo abyste se ujistili, že v # 8 nedělají chyby. Vezměte si výsledky předchozího testu a pokuste se vyvinout nové hypotézy. Vyzkoušejte je. Proveďte změny a opakujte test. Snažte se, dokud nedosáhnete pozitivních výsledků. Otestujte své pozitivní výsledky za různých okolností. Nikdy to také nepředpokládejte, protože vaše firma je v černém, že nemůže dělat lépe!

Co bych měl vyzkoušet?

Skvělé, říkáte, „nyní mám popis metodiky, ale teď musím vědět, které části mého webu bych měl vyzkoušet.“ Testování A / B lze provádět na mnoha různých částech vašeho webu.

Domovská stránka – První věcí, kterou chcete vyzkoušet, je obvykle domovská stránka vašeho webu. Změní vzhled hlavní stránky vašeho webu? Změní obrázky obrázky? A co podrobná vysvětlení vašeho produktu?

Vstupní stránky – A co vstupní stránky? Jinými slovy, otestujte stránky, na které lidé vstupují na váš web. Toto je obvykle řízeno vašimi marketingovými kampaněmi, ať už se jedná o e-mailový marketing, reklamu nebo stránky SEO. Vstupní stránky jsou jednou z nejlepších oblastí, kde můžete experimentovat s navlhčením nohou pomocí testování A / B, protože je lze snadno měnit. Na těchto stránkách pravděpodobně uvidíte větší provoz. Použijte je k nalezení způsobů, jak zvýšit návštěvnost vašeho webu.

VĚDĚL JSI? U firem s více než 40 vstupními stránkami bylo prokázáno, že vytvářejí 12krát více potenciálních zákazníků než podniky s pouze 1-5.

Výzvy k akci – Poskytujete lidem přímé nabídky ke koupi vaší položky nebo vás kontaktujeme ohledně vašich služeb? Odvádíte lidi tím, že požadujete, aby poskytovali osobní informace, než se dozví více? Vyzkoušejte zde různé metody.

Důvěra uživatelů – Pomáhá zahrnutí odkazů na prohlášení o ochraně osobních údajů? A co odkazy na stránky třetích stran pro potvrzení / spolehlivost, jako je Better Business Bureau. Změní odkazy na reference? A co recenze zákazníků?

Jednotlivé části každé stránky – Přináší pohybující se text na stránce lepší výsledky? A co místo, kde umístíte tlačítko „koupit hned“? Funguje navigace vašeho webu pro lidi dobře, nebo se vzdávají a odcházejí? A co způsoby, jak přimět lidi, aby si vybrali váš seznam adres? Prohlédněte si každý prvek a pokuste se představit, že jsou prezentovány jiným způsobem.

Test A / B mimo váš web – Další věcí, na kterou je snadné zapomenout, je to, že existuje mnoho dalších míst, která můžete použít A / B testování mimo váš web. Můžete provádět testy téměř každé z vašich online marketingových aktivit nebo cokoli, co lidi přivádí na váš web. Vyzkoušejte to na marketingových e-mailech a reklamách. Jednou z výhod tohoto postupu je skvělý způsob vyhodnocení různých vstupních stránek. Můžete odesílat identické reklamy (pamatujte na pravidlo o testování jednoho prvku najednou). Jediným rozdílem je, že přivede zákazníka na jiné místo přistání. Funguje člověk lépe než ostatní? Pokračujte v jejich vyladění.

Závěr

Testování A / B nebo Split se může jevit jako spousta práce, ale čas, který strávíte, se může vyplatit. Pokud budete postupovat podle výše uvedených pokynů, ušetříte si spoustu bolesti hlavy a budete mít velmi dobrou šanci na zlepšení spodního řádku vašeho webu elektronického obchodu..

Také s ohledem na skutečnost, že to lze udělat s aktivním webem a že vidíte výsledky v reálném čase, by to mělo být uspokojivější. Pokud to považujete za součást vašeho online obchodního marketingu jako celku, téměř jistě uvidíte lepší výsledky, než když to vůbec neuděláte. A nezapomeňte, že vzrušení z vidění vašich potenciálních zákazníků nebo zvýšení prodeje činí celý proces mnohem zábavnějším. Pokud právě začínáte, zvažte štěstí, protože začnete před křivkou. Pokud jste to ještě neudělali, možná se brzy budete divit, proč jste to celou dobu nedělali.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me