10 důvodů, proč vaše firma potřebuje marketing sociálních médií

Myslíte si, že sociální média jsou jen další strategií mezi tradičními formami marketingu? Podívejte se, jak může být marketing sociálních médií pro vaše podnikání výhodný.


Proč používat marketing sociálních médií

Podniky, zejména ty, které byly založeny po celá desetiletí, považují marketing sociálních médií za další taktiku.

Majitelé podniků nevědí, že existují 3,80 miliard aktivních uživatelů sociálních médií ve světě. A jaké jsou šance, že většina vašich cílových zákazníků je zde?

Proto je marketing sociálních médií jako dodatečná myšlenka jako zanedbávání vašich potenciálních zákazníků. To by mohlo poškodit vaše podnikání.

To znamená, že jsme uvedli deset důvodů, proč vaše firma potřebuje marketing sociálních médií:

1. Budování vztahů s vaším publikem

Sociální média byla původně vytvořena s cílem pomoci lidem spojit se se svými přáteli a blízkými, kteří žijí daleko. V dnešní době inteligentní vlastníci firem používají tuto technologii k vytvoření smysluplného vztahu se svým publikem a potenciálními zákazníky.

Můžete začít vytvořením a sdílením obsahu, který je relevantní pro vaše následovníky. Pokud tedy vlastníte restauraci, která prodává biopotraviny, můžete pomocí sociálních médií informovat publikum o výhodách biopotravin.

Dostáváte vždy často kladené otázky od vašich stoupenců sociálních médií? Mluvte o tom na své sociální síti!

Skvělý způsob, jak toho dosáhnout, je hostit Facebook Live nebo zahájit kanál YouTube, kde můžete odpovídat na často kladené otázky publika.

Pokud chcete prokázat sůl vaší firmy a také si vybudovat důvěryhodnost, nezapomeňte, že marketing sociálních médií je jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout..

2. Zlepšit věrnost značce

V souladu s budováním smysluplného vztahu s vaším publikem pomáhá marketing sociálních médií také zlepšit věrnost značce.

Ve skutečnosti studie publikovaná společností Convince&Convert to odhalil 53% Američanů je loajálních ke značkám, které sledují na sociálních médiích.

Tady je to: Loajální sledující sociální média komunikují s vaší firmou tím, že reagují, komentují a sdílejí váš obsah. Nemluvě o tom, že budou nakupovat a doporučovat vaše produkty nebo služby.

Jak tedy můžete budovat věrnost značce pomocí sociálních médií?

  1. Vytvořte komunitu podobně smýšlejících lidí kolem vaší značky.
  2. Udělejte z nich první, kdo od vás dostává kvalitní obsah.
  3. Odměňte své věrné stoupence sociálních médií.
  4. Využijte sociální média k poskytování hvězdných služeb zákazníkům.
  5. Při provádění vaší strategie buďte důslední.

Jen mějte na paměti, že budování loajality ke značce je víc než jen mít tisíce sledovatelů a fanoušků sociálních médií. Jde o obousměrnou komunikaci s publikem a také o jejich zapojení do podnikání s vámi.

3. Chcete-li řídit provoz na vašich webových stránkách

Kromě budování smysluplných vztahů a věrnosti značce můžete také pomocí sociálních médií zvýšit návštěvnost svých webových stránek. A my tomu věříme Voy Media Advertising Agency NYC.

V opačném případě bude provoz vašeho webu omezen pouze na konkrétní zdroj, což zvyšuje vystavení vaší firmy rizikům.

Například váš primární a jediný zdroj webového provozu jsou vyhledávače. Je možné, že po významné aktualizaci algoritmu dojde k poklesu provozu. Proto budete potřebovat další zdroj provozu (v tomto případě vaše účty sociálních médií), aby se riziko snížilo.

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak zvýšit návštěvnost webu pomocí sociálních médií, je vytvoření a publikování obsahu na vašem webu a jeho sdílení na sociálních sítích. Dalším způsobem by bylo spuštění reklamních kampaní na sociálních médiích, abyste mohli generovat potenciální zákazníky pro svou firmu.

4. Vyrobit nákladově efektivní reklamu

Jak již bylo zmíněno, můžete zobrazovat reklamy na sociálních médiích, abyste mohli generovat potenciální zákazníky pro vaši firmu. Studie eMarketer z roku 2016 to ve skutečnosti odhalila výdaje na digitální reklamu by v roce 2020 dosáhly 113,18 miliard USD.

Digitální reklama (včetně sociálních médií) vytváří nové reklamní příležitosti pro podnikání na místní a národní úrovni. Na rozdíl od tradiční reklamy můžete zaměřit svůj rozpočet na reklamu na lidi žijící v určitém státě nebo na ty, kteří mají zvláštní zájmy.

Za druhé, zaplatíte, pouze když někdo klikne na vaši reklamu. Význam; můžete si vybrat, zda svůj rozpočet zvýšíte nebo ho přidělíte někde jinde, v závislosti na výkonu vaší reklamy.

Zatřetí, reklama na sociálních médiích vám poskytuje příležitost dozvědět se více o vašich cílových zákaznících díky množství technologií digitálního marketingu, které jsou dnes k dispozici. Umožňují vám vytvářet lepší reklamní kopie, což by mohlo mít pozitivní dopad na spodní hranici vaší firmy.

5. Snadné získávání nových zákazníků

Když už mluvíme o generování vede, marketing sociálních médií vám umožní snadno získat nové zákazníky pro vaše podnikání.

Můžete to udělat organicky mluvením o tom, jak váš produkt nebo služby mohou pomoci vašim potenciálním zákazníkům na sociálních médiích.

Řekněme, že vlastníte místní posilovnu. Namísto předvádění svého vybavení můžete mluvit o tom, jak váš kardio program dokázal pomoci jednomu z vašich čtenářů sebevědomí o sobě.

Mezitím můžete spustit reklamu na sociální média na propagaci své tělocvičny. Nejlepší způsob, jak přilákat nové klienty pomocí této taktiky, je nabídnout slevy novým členům.

Na druhou stranu, pokud prodáváte výrobky jako tělocvičné vybavení nebo doplňky, můžete využít kartu obchodu Facebooku. Tato funkce vám umožňuje přidat na svou firemní stránku nějaký druh elektronického obchodování. Můžete ji dokonce spárovat s chatem, abyste mohli automatizovat některé části procesu online nákupu.

To by se také mohlo hodit, když provozujete remarketingovou kampaň nebo byste chtěli požádat o recenze a doporučení na sociálních médiích.

6. Zvýšit převod

Když uděláte správně, můžete do svého podnikání přivést spoustu kvalifikovaných tipů, z nichž můžete proměnit platící zákazníky. Díky tomu můžete zvýšit svou konverzi a prodej.

A abyste si udělali právo na marketing sociálních médií, musíte mít na paměti, že sociální média jsou místem, kde se podniky stávají a jednají jako lidé.

To znamená, že nevytvářejte a nesdílejte pouze obsah na sociálních médiích. Komunikujte s lidmi, kteří by zanechali komentář k vašim příspěvkům. Ještě lepší je, poslat něco, co je přiměje, aby zanechali komentář.

Nespoléhejte se pouze na svůj chatbot při odpovídání na dotazy zákazníků. Udělejte si čas na kontrolu sociálních médií a odpovězte na ně osobně. Více, pokud je tak jedinečné, že jej váš chatbot nemůže dešifrovat.

7. Pro zvýšení prodeje

S nárůstem konverze samozřejmě přichází nárůst tržeb. Myslete na to, 74% kupujících uvedla, že jejich nákupní rozhodnutí ovlivnily sociální média.

Zde jsou další statistiky marketingu v sociálních médiích, které je třeba mít na paměti:

  • 71% spotřebitelů s větší pravděpodobností nakoupí produkt na základě doporučení sociálních médií. (HubSpot)
  • 31% spotřebitelů prochází nové produkty, které si kupují na sociálních médiích. (Aimia)
  • Příspěvek na sociální média značky může ovlivnit 78% nákupních rozhodnutí spotřebitelů. (Forbes)

Co to pro tebe znamená? Chcete-li, aby tato platforma pomohla zvýšit vaše obchodní příjmy, musíte vytvořit solidní mediální marketingovou strategii.

8. Získat náskok před svými konkurenty

Pokud vlastníte startup nebo malý podnik, je méně pravděpodobné, že budete moci konkurovat velké společnosti nebo podniku. Je to proto, že mají peníze na spuštění celostátní marketingové a reklamní kampaně.

Sociální média vám pomohou vyrovnat se tak velkým značkám.

Jistě, vaše kavárna je ve srovnání s Starbucks relativně malá, ale ve své komunitě můžete věrně patřit. Nemluvě o tom, že můžete své úsilí zaměřit na propagaci své firmy na konkrétní demografickou skupinu.

Nakonec můžete mít jiný příběh, který byste mohli vyprávět o vaší kavárně oproti Starbucks.

9. Povolit cílení a přesměrování

Krása marketingu v sociálních médiích, zejména na Facebooku, spočívá v tom, že můžete kampaň s přesměrováním cílit pomocí reklamních pixelů.

Pixel je část kódu, kterou můžete vložit na svůj web, aby vám pomohl optimalizovat reklamní kampaně tím, že pochopí chování návštěvníků vašeho webu online.

Řekněme, že vlastníte internetový obchod a že mnoho návštěvníků vašeho webu má tendenci přidávat položky do svého online košíku, aniž by museli pokračovat k pokladně. Spuštění reklamní kampaně s přesměrováním umožňuje cílit na tyto návštěvníky webu pomocí reklamy, která je přiměje k dokončení nákupu.

Dostanete se tedy k záchraně toho, co mohlo zmeškat příležitosti.

10. Získat cenné informace o zákaznících

Kromě komunikace s publikem, přeměny na zákazníky a zlepšení vašich příjmů vám marketing sociálních médií také umožňuje dozvědět se o nich více.

Můžete použít nástroje pro poslouchání sociálních médií, které vás informují o tom, co lidé o vás a vaší firmě říkají online. Pokud tak učiníte, můžete skočit do příležitostí, ve kterých můžete předvést své dovednosti ve svém výklenku.

Řekněme, že jste fitness trenér, a narazíte na něčí příspěvek o tom, co jíst, pokud chce zhubnout. Můžete se připojit ke konverzaci, dát této osobě několik příkladů a odtud si můžete vytvořit smysluplný vztah.

Jednoduše řečeno, sociální poslech může pomoci rozvíjet vaše podnikání.

Používáte sociální média k propagaci svého podnikání a zvýšení prodeje? Jak ti to prospělo? Vyslechněte si svůj příběh v sekci níže!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me